مواردی که باید در رابطه با تمدید اقامت در ترکیه دانست

مهاجرت 1 بند  eافرادی که (اتباع با اهداف توریستی)  آمده اند، حداکثربرای یک سال اقامت کوتاه مدت میتوانند دریافت کنند در صورتی که دلیل قابل قبولی برای گرفتن اقامت جدید نداشته باشند، از تاریخ 01.01.2020، درخواست اجازه اقامت آنها مناسب تلقی نمی شود توجه: در چارچوب بند 31-شماره 6458 اداره مهاجرت

 

توجه: مطابق با وزارت داخله عمومی

08.09.2020

شماره:  59277437-000-E33144

محدودیت های اجازه اقامت برای اهداف گردشگری در محدوده بخشنامه، به دلیل عدم تمدید اقامت در کشور و به دلیل بیماری همه گیر Covid 19قادر به ترک به کشور خود نیستند و باعث ایجاد اقامت غیر قانونی شده است، در دسترسی به خدمات اساسی مانند آموزش و بهداشت به مشکل برخورده اند، با در نظر گرفتن شرایط بیماری و محدودیت ها برای ارزیابی دوباره،  دستورالعمل “محدودیت اجازه اقامت برای اهداف گردشگری”  تا اطلاع ثانوی معلق شده است.

هزینه تمدید اجازه اقامت

هزینه کارت تمدید اجازه اقامت: 125.00 لیر

هزینه تمدید اجازه اقامت: 650.00 لیر (1 سال)

هزینه های بیمه درمانی: 400 لیر-1250 لیر (بسته به سن فرد خارجی) برای اتباع زیر 65 سال اجباری است

هزینه دفتر اسناد رسمی و ترجمه: 250 TL (حداکثر)

هزینه های صدور گواهینامه آپوستیل: 72،61 لیر / هر صفحه (ممکن است لازم نباشد)

هزینه مشاوره تمدید اجازه اقامت ما: 2500 لیر (تمدید)

 

برای تمدید مجدد شما باید بیمه خدمات درمانی خصوصی انجام دهید، در صفحه ما قیمت های بیمه درمانی خصوصی را میتوانید پیدا کنید، می توانید بیمه نامه های خود را از دفتر های ما در تکسیم و کیزیل آی تامین کنید، همچنین در همان روز به تمام نقاط ترکیه با پست ارسال می‌کنیم.

در درجه اول در استانبول، آنکارا، آنتالیا، ازمیر، موغلا ، بورسا و غازیانتپ، در تمام شهرهای ترکیه میتوانید از خدمات مشاوره ای ما استفاده کنید. برای سوالات خود با ما تماس بگیرید.

روند درخواست تمدید مجوز اقامت

می توانید با توجه به نوع اجازه اقامت خود درخواست تمدید کنید.

تاریخ پایان اجازه اقامت شما می تواند به عنوان تاریخ شروع روند تمدید انتخاب شود.

روند تمدید ممکن است بسته به روند گذرنامه و نوع اجازه اقامت انتخاب شده متفاوت باشد.

عکس باید در 6 ماه گذشته و با استفاده از پس زمینه سفید به صورت بیومتریک گرفته شده باشد. (به صورتی که صورت فرد از جلو به راحتی قابل شناسایی باشد). در طی مراحل درخواست، آپلود عکس بر روی سیستم کاملاً ضروری می باشد.

درخواست تمدید ظرف 60 روز از تاریخ انقضا اجازه اقامت و در هر صورت قبل از تاریخ انقضا باید انجام شود.

برای درخواست تمدید، لطفاً از کامل بودن محتوای اسناد مربوط به وضعیت خود اطمینان حاصل فرمایید.

پس از انجام درخواست، فرم درخواست اجازه اقامت همراه با مدارک مورد نیاز  توسط سیستم ایجاد خواهد شد.

اتباعی که درخواست او تکمیل شده است “سند درخواست اجازه اقامت” توسط سیستم ایجاد می شود. تبعه تا تاریخ انتصاب توسط این فرم بطور قانونی حق اقامت در ترکیه را  دارد. اما این سند حق ورود و خروج تبعه به کشور را تضمین نمی کند.

(!) اگر فرد بخواهد ورود یا خروج به کشور داشته باشد، شخصاً باید با اداره مهاجرت استان تماس بگیرد.

اسنادی که برای تمدید مجوز اقامت مورد نیاز است

مدارک مورد نیاز ممکن است بسته به اجازه اقامت یا دلیل ماندن شما متفاوت باشد. دولت همیشه می تواند اطلاعات یا اسناد اضافی مربوط به درخواست اجازه اقامت شما را درخواست کند. داشتن گذرنامه یا سند جایگزین گذرنامه برای 60 روز بیشتر از مدت اجازه اقامت که درخواست کرده اید مورد نیاز است.

  • عکس باید در 6 ماه گذشته و با استفاده از پس زمینه سفید به صورت بیومتریک گرفته شده باشد. (به صورتی که صورت فرد از جلو به راحتی قابل شناسایی باشد)
  • بیمه درمانی خصوصی همه جانبه

 

سن قیمت سن قیمت
18-0 166لیر 40-36 238لیر
25-18 169لیر 50-41 311لیر
30-26 512لیر 60-51 445لیر
35-31 231لیر 65-61 770لیر

 

  • در مواردی که با حروف لاتین گذرنامه نوشته نشده باشد، ترجمه مورد تأیید مترجمان قسم خورده یا مقامات رسمی نیز باید به درخواست ضمیمه شود.
  • اگر نام و نام خانوادگی به طور جداگانه در گذرنامه نوشته نشده باشد، از فرد خواسته می شود تا سندی را از دفتر نمایندگی خود دریافت کند که اطلاعات هویت خود را به وضوح نشان دهد
  • در صورت تغییر در نام یا نام خانوادگی شما، باید اطلاعات خود را با تماس حضوری با مقامات محلی به روز کنید. همچنین از اتباع گواهی تولد می تواند درخواست شود
  • در طول مدت اجازه اقامت درخواست شده، اگر هزینه های غذا، اسکان یا سلامتی شما توسط اداره های دولتی تأمین می شود، سند مربوطه جهت اطلاع رسانی به دولت مورد نیاز می باشد

در موارد زیر 18 سال، از والدین یا نمایندگان قانونی که دور از شخص زندگی میکنند، رضایت نامه و تعهد را توسط اشخاص حقیقی و حقوقی باید به اداره ارائه دهد

جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت می توانید از لینک زیر استفاده کنید:  http://www.goc.gov.tr/icerik6/ikamet-izni-basvurulari-icin-gerekli-belgeler_350_361_3603_icerik

پرداخت هزینه ها

هزینه های پرداختی با در نظر گرفتن معیارهایی مانند توافق نامه های دو جانبه، تاریخ انقضا اجازه اقامت، مدت تمدید درخواست شده، اطلاعات شهروندی و وضعیت تأهل با شهروندان ترکیه، به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می شود.

هزینه اجازه اقامت و هزینه پرونده اجازه اقامت را جداگانه پرداخت کنید و یک فاکتور مضاعف بخواهید. شما می توانید هزینه های اجازه کار و هزینه های اجازه کار را به واحدهای مالی محلی ، ادارات مالی استانی یا بانک هایی که با وزارت اقتصاد توافق دارند ، پرداخت کنید.

تحویل اسناد از طریق پست

پس از پرداخت هزینه مجوز اقامت و کارت اجازه اقامت، باید تمام مدارک لازم را به همراه رسید با پاکت بزرگ کاغذ A4 از طریق PTT یا پست به اداره مهاجرت استان در استان مورد نظر خود تحویل دهید.

متقاضی مسئولیت اختلافات بین اطلاعات مشخص شده در اسناد و مدارک ارسال شده و همچنین نقص در هنگام بررسی اسناد را دارد. (به استثنای مشکلات مربوط به حمل و نقل و خدمات پستی)

پروسه ارزیابی روند تمدید اجازه اقامت

وقتی کلیه اسناد و اطلاعات لازم از طریق پست به اداره مهاجرت استان ارسال می شود، کاملاً مورد بررسی قرار می گیرد. از این تاریخ، دوره ارزیابی دولت 90 روز است.

درخواست هایی که از طریق پست دریافت نشده اند ارزیابی نمی شوند.

اگر نتیجه ارزیابی شما مثبت باشد، اجازه اقامت شما توسط اداره کل مدیریت مهاجرت تأیید می شود و به آدرس محل اقامت شما ارسال می شود.

تعهد پاسخگویی به تماسهای رسمی

طبق ماده 97 قانون شماره 6458 ، اداره کل مدیریت مهاجرت یا اداره مهاجرت استان ها می توانند از شما بخواهند برای شرایط زیر حضور داشته باشید:

  • برای تحقیقات لازم درمورد ورود و ماندن در ترکیه
  • در مواردی که تصمیم گیری برای اخراج از کشور امکان پذیر است
  • در مواردی که اطلاعات در مورد اجرای قانون مربوطه مورد نیاز است.

 

اگر به تماس های رسمی پاسخ ندهید یا در مورد عدم پاسخ دادن تردید جدی وجود داشته باشد، امکان درخواست شما توسط نیروی انتظامی بدون اطلاع قبلی وجود دارد.

ارتباطات

برای تأیید و اطلاعات، باید یک شماره تلفن معتبر و یک آدرس پست الکترونیکی مورد استفاده خود را ارائه دهید. اعلان ها به تلفن و آدرس پست الکترونیکی شما ارائه می شود.

لطفاً جعبه پست الکترونیکی خود را تا زمان دریافت اسناد اجازه اقامت بررسی کنید (مدارک ممکن است در جعبه نامه ناخواسته باشد). لطفاً به ایمیل های دیگری غیر از @goc.gov.tr توجه نفرمایید.

برای آدرس های اداره مهاجرت استانی  http://www.goc.gov.tr/icerik3/il-mudurlukleri-adresleri_362_371_5769

درخواست های قبلی

قرارهایی که وزارت امور خارجه قبل از 18 می 2015 تعیین کرده است باید از طریق سیستم تمدید شود.

تاریخ و تعداد قرارهای قبلی باید در سیستم ثبت شود.

در صورت امکان، سند درخواست قبلی باید در روز درخواست ارسال شود.

تعهدات حقوقی

(!) مقررات عمومی، تخلفات ویزا یا اقامت می تواند برای درخواست هایی که پردازش نشده اند، اعمال شود.

(!) شما فقط مسئول صحت اطلاعاتی هستید که ارائه داده اید.

(!) در صورت اظهارات نادرست، می توان علیه شما اقدامات قانونی انجام داد، ممکن است درخواست اجازه اقامت شما رد شود، اگر اجازه اقامت قبلاً اعطا شده باشد، طبق قوانین مجازات شماره 5237، تاریخ 26/9/2004 ماده 206 اقامت شما قابل لغو می باشد.

4.7 123 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x