Gürcü İşçi Çalıştırma

Gürcü işçi çalıştırma şartları

Gürcistan uyruklu bir yabancıya çalışma izni mi almak istiyorsunuz? Danışmanlık ücretimiz 900 TL + KDV toplam 1062 TL dir. Yurt içi ve yurt dışı çalışma izni başvuruları dahil olmak üzere tüm başvuru ve işlemleri vekaletiniz dahilinde biz yapıyoruz. Ata Kurumsal Danışmanlık, yabancılara danışmanlık hizmeti veren firmalar arasında en çok referansa sahip ve yüzlerce olumlu yorum almış sektörün en dinamik firmasıdır.

Gürcistan uyruklu yabancılar genellikle ülkemizde ev hizmetlerinde yaşlı ve çocuk bakımlarında çalışmaktadırlar.  Çok ağır ve yatalak erkek hastaların bakımları için Gürcü erkek yabancı çalıştırılabilir. (Hastanın durumu belirten rapor belirtilmesi şartı ile)

Türkiye’de en çok Gürcü bakıcı çalışmaktadır. 

Evinde Gürcü personel çalıştıracak ailelerin aşağıda belirttiğimiz hususları dikkate almalarını rica ediyoruz.

Gürcistan vatandaşları sürekli olarak ülkemizde çalıştıkları için ülkemiz kanunları  hakkında her şeyi bilmekte ve iş verenlerini kendi menfaatleri doğrultusunda yönlendirerek bilerek veya bilmeyerek hataya düşmelerine sebep olmaktadırlar. Bilindiği üzere ülkemiz kanunlarına göre bir Gürcistan vatandaşı 90 günlük vize ile rahatlıkla ülkemizde kalabilmektedirler, bu sürenin sonunda ise ya oturum izni almaları ya da 90 gün kendi ülkelerinde kalmaları gereklidir. İlk defa çalışacağınız yabancı işin zorluğunu görebilmek adına sizin kendisine çalışma izni almanızı istemeyecektir, bunun sebebi çalışma şartları kendi isteği yönünde değilse rahatlıkla işi bırakabilmeleri içindir, ağır hastası olan işverenler bu durum karşısında mağdur olabilirler. İkinci konu ise geçici süre çalışmak istemeleridir, 90 günlük sürenin sonunda kendi ülkesine geri dönmek zorunda oldukları için yine işi bırakmaları gerekecek ve yine siz mağdur olabileceksiniz.

Bazı aileler ise yabancıya sadece oturum izni alarak çalıştırmaktadırlar, bu durum açıkça bir risktir, oturma izni çalışma hakkı sağlamaz.

6735 sayılı yeni kanunun temel amaçlarından birisi kaçak yabancı çalışmasını engellemektir.

Önerimiz, denetimler artacağı için izinsiz yabancı çalıştırmamanızdır. 

4817 SAYILI KANUNUN 21. MADDESİ GEREĞİNCE UYGULANACAK İDARİ PARA CEZALARI  CEZA MİKTARI 2016 (TL)
Çalışma izni bulunmayan yabancıyı çalıştıran işverenlere her bir yabancı için  8.848
Çalışma izni olmaksızın bağımlı çalışan yabancıya  881
Çalışma izni olmaksızın bağımsız çalışan yabancıya 3.536
4817 sayılı Kanunun 18’inci maddesinde öngörülen bildirim yükümlülüğünü süresi içinde yerine getirmeyen bağımsız çalışan yabancı ile yabancı çalıştıran işverene her bir yabancı için 440

AÇIKLAMA:

a) Yukarıda sayılan fiillerin tekrarı halinde idarî para cezaları bir kat artırılarak uygulanır.

b) Kaçak yabancı çalıştıran işverenler, yabancının ve varsa eş ve çocuklarının konaklama giderleri ile ülkelerine dönmeleri için gerekli masrafları ve gerektiğinde sağlık harcamalarını karşılamak zorundadır.

c) Çalışma izni olmaksızın bağımsız çalıştığı tespit edilen yabancıya yukarıda belirtilen idari para cezasının yanı sıra varsa işyeri kapatılması kararı alınır.karşılamak zorundadır.

Gürcü işçi çalıştırmak yani Gürcistan uyruklu bir işçi çalıştırmak istiyorsanız yabancı çalışma izni almanız gereklidir. Türkiye Sınırları içinde yaşamayan Gürcistan,Suriye,İran gibi ülkelerden Türkiye’ye gelmiş yabancıların Türkiye’de kalmaları için ikamet tezkeresi ( ikamet tezkeresi olmadan 3 ay kalabilirler sonra sınır dışı edilirler) , çalışmaları için ise Yabancı çalışma izni almaları gerekir. Gürcü işçi çalıştırmak için de bu gereklidir.

Yabancı çalışma izni’ni işveren olarak kendiniz alabileceğiniz gibi bu işi yapan danışmanlık firmaları ile çalışarak elinizi hiç bir şeye sürmeden kolayca çalışma izni alabilirsiniz. Ankara’da çalışma izni işlemlerinizi sizin adınıza yürüten ATA KURUMSAL DANIŞMANLIK sizlere en iyi hizmeti vererek çalışma izninizi hızlı bir şekilde çıkartmak için gerekli başvuruları yapar.

Çalışma izninizi işveren olarak sizin çıkarttığınız da Vekaletname gerekmemektedir. Ancak bir danışmanlık firması ile çalışacak iseniz vekaletname gerekmektedir. Bakanlıkla uğraşmamak bütün işlemlerinizi hızlı bir biçimde halletmek istiyorsanız ATA KURUMSAL DANIŞMANLIK a iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz..

Ankara ve İstanbul ofislerimiz ile hizmetinizdeyiz.

21 yorum

 • Avatar
  Tamar

  Turkye gurcistan çifte vatandaşim oğlunu gelini ve 10 aylik torunu davetye nasil yapabilirm ve gurcu plakali arabila giriş yapabilirmiyiz

 • Avatar
  Halil

  Merhaba… Eşim Gürcistan uyruklu, onun üzerine iş yeri açmak istiyorum, danışmanlık ücreti haricinde ne kadar masrafımız olur, eşimin şuan Türkiyede aile ikametgahı var.

  • Avatar
   Ata Kurumsal

   Merhaba, ne iş yapacağınızı, dükkan mı ofis mi açacağınızı yazarsanız ortalama bir rakam verebiliriz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Olga

  Merhaba ben 2015 yilindan bu gune kadar calisma izniyle Turkiyede yasiyorum fakat bu salistigim ikinci yer onceden iki sene calistim bir evde sonra suan calistigim evde ikinci uzatma yaptim 6 ay gecti ikinci uzatmadan ama ben burdan ayrilmak istiyorum yani bu is yerinden baska bir ise girmwk istiyorum sorum soyle , caluzma iznim burda iptal olacak sigortam da ayni ,yeni is yerimde yeniden calisma izni almam mi gerekiyor yoksa yeniden basvuru yapacam , bide calisma izni iptal oluyorsa oturma izni de iptal olurmu
  Cok tesekkur ederim

 • Avatar
  Gamze

  Bedensel ve zihinsel engelli iki kardeşe acil yatılı Gürcü bakıcı arıyorum. Nereden bulabilirim?

 • Avatar
  Flora

  Merhaba ben massor massoz calisma izini almaq istiyorum 2ci or a izinimi aldim yarimciq olurmusunuz hangi evraqlar lazmdir tesekur ederim

  • Avatar
   Ata Kurumsal

   Merhaba, Türkiye’de Yabancılara çalışma izinleri belirli bir işyeri veya işletme üzerinden verilebilmektedir. Yabancılara istedikleri herhangi bir işyerinde çalışabilmesine imkân veren bir izin sistemi mevcut değildir. Çalışma izin başvurularının yabancı şahsı çalıştırmak isteyen işveren tarafından yapılması zorunludur.

 • Avatar
  Gurbuz CAN

  İyi günler;
  Türkiyede Yabancı bir taşeron firmanın kontratlı Türk eleman çalıştırması konusunda kanunui esaslar ve yükümlülükler nelerdir? Bürokratik sıkıntılar varmıdır?

  Daha net açıklamak gerekir ise denizcilik sektöründe Yabancı bir iş bulma kurumunun Türkiye deki Türk Bayraklı gemilere Türk personel donatımı yapma olasılığı varmıdır?

  Saygılarımla

  Gürbüz CAN

  • Avatar
   Ata Kurumsal

   Merhaba, yabancı şirketlerin Türkiye’de iş yapması veya Türk personel çalıştırması hususunda herhangi bir zorlayıcı veya kısıtlayıcı bir durum bulunmamaktadır.

 • Avatar
  BAHAR

  Merhabalar,
  Gürcü bir çalışanımızın 1 yıllık çalışma izni vardı. Süre uzatma için başvurduk ancak red geldi. Bu zaman zarfında cevap geldiğinde oturma/çalışma izin süresi bitmişti. Redde itiraz hakkımızı kullanacağız. Bu arkadaşımızın ceza yemeden ne zaman en son ülkemizden çıkış yapması gerekmektedir? vize bitiş:21.07.2018 red cevabı:14.08.2018 tarihinde geldi

 • Avatar
  SERKAN SOLAK

  Merhaba, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 1 yıl süreli çalışma izni bulunan Gürcistan Uyruklu Şoförün bu süreçte yapacağı kazalarda Kasko sorun çıkartabilir mi?

  • Avatar
   Ata Kurumsal

   Merhaba, yabancının çalışma izni şoför olarak alındıysa sorun yaşamazsınız. Fakat çalışma izni başka bir unvan üzerinden alındıysa sorun yaşama ihtimaliniz çok yüksek.

 • Avatar
  FAİK AKTÜRE

  gürcü işçilere çalışma izni alma mecburiyeti hangi tarihten itibaren zorunlu olmuştur ev hizmetinde çalışan için ihbar ve kıdem tazminatı hakkı varmıdır

 • Avatar
  Amiran

  Merhaba ben gürcüyüm 3 senedir Türkiye’de misafir olarak kalıyorum çalışma düşünüyorum özel şoför olarak ya da bahçıvan olarak çalışma izin alabilir miyim? Tesekurler

  • Avatar
   Ata Kurumsal

   Merhaba, size çalışma izni alacak bir iş bulabilirseniz çalışma izni alabilirsiniz, sizin adınıza çalışma iznini işveren alabilir, işvereniniz olmadan kendi adınıza çalışma izni alamazsınız.

 • Avatar
  Erdoğan yıldırım

  Merhaba ben elektrik işleri yapan bir şirketin temsilcisiyim şirketin aldığı işlerin takibini ve işçi temini sağlıyorum sakaryada faliyet gösteren bir şirketiz.fakat kütahya da konut işi aldık elektrik ci bulmakta zorlanıyoruz gürcistandan nasıl elektrik ci getirip çalıştırabiliriz.şartları nelerdir teşekkür ederim

  • Avatar
   Ata Kurumsal

   Merhaba, Gürcü işçi çalıştırmak için bu işçilerin çalışacağı ilin İŞKUR müdürlüğünden bu vasıflar Türk personel bulunmadığına dair bir yazı almanız gerekmektedir, eğer yazıyı alabilirseniz çalıştırmayı düşündüğünüz yabancılar için çalışma izni çıkartabiliriz.

 • Avatar

  Merhaba lar 1 swnelık oturum yeni çıktı çalışma izin turkiyeden başvuruda bulunabiliyormuyum bide sizin ucret bedeli nekadardır. Tşk

Sitemiz içeriklerinden memnun musunuz? Veya bu içerikle ilgili sorularınız mı var? Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Bir cevap yazın

how can we help you?

Our team knows English, Arabic, Russian and Francais languages.