İletişim

1.741 yorum

 • Şehrazat

  merhabalar çalışma izni başvuru iptalı nasıl yapılır bu konuda bana yardım cı olurmusunuz adım adım sizin sayfanızdeki 2013 tarihli olduğu için şuanda sistem farklı olduğundan bulamiyorum. yanlış başvuru yapıldı ve red almadan önce iptal etmem gerek. lütfen acil yardım edin

 • Özge

  Merhaba. Yabanci uyruklu eşimin, Türkiyede oturma izninin bitmesine 2 ay kaldi.Ayni zamanda 7 ay gecerliligi olan calisma iznine de sahip…Biz ailece tatil amaçli herhangi bir ülkeye seyahat icin yurt dişi vize başvurusunda bulunduğumuz zaman , ilgili konsolosluk yalnizca çalişma iznini baz almayip , 6 ay geçerliliği olan oturma izni de talep edebiliyor .Fakat: Türkiye il göç idaresi de ; çalisma izni olan yabanciya ,ikamet uzatma izni verilmedigini belirtiyor…bu durumda ne yapilabilir? Teşekkürler..iyi günler..

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, çalışma izni aynı zamanda oturma izni yerine geçtiği için ayrıca oturma izni alamazsınız. Bu durumda ne yapılabilir bilgimiz bulunmamaktadır maalesef.

 • Ali

  Merhaba. Ben yabancıyım (Azerbaycan) Türkiyede öğrenciyim. 2018-de 10-cu ay ülkeye giriş yaptım. İkamet izni belgemde Başlangıç tarihi 3. 10. 2018 olarak, Bitiş tarihi ise
  30. 07. 2019 olarak belirtilmiş. Ben bir yıl oturum izni olacağını sanıyorum. Ama benim belgemde 10-cu ay başlıyor 7-ci ay bitiyor. Bir sorum bu ki, neden bir yıldan az olmuş ?
  Benim üniversitede derslerim 10-cu ay başlıyor. Onun için Türkiyeye o sürelerde gelmeyi düşünüyorum. İkinci sene için oturmamı yenilemek için ne zaman gelmem gerekir ? Teşekkür ederim. Yanıt verirseniz memnun olurum.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, uzatma başvurunuzu ikametiniz bitmeden yapmanız gerekiyordu, yeniden ikamet iznine ihtiyacınız varsa şartları sağlayıp yeniden ilk başvuru yapmanız gerekmektedir.

 • Seher

  Kolay gelsin benim sorum olacaktı.eşim 4yıl önce Kazakistan san bir kadın ve şuan8yaşın da bir çocuk getirmiş burada ev kurmuş çocuk okula gidiyor kadın çalışmıyor eşim den geçim sağlıyor benden bu durumu saklı tutmuş bende 1yıl önce öğrendim ve 1öocugum var hayatımız bu kadınla mahvoldu .bu adi kadın bizim ülkemizde ne şartlarda yaşıyor acaba Bilgi verebilirmisiniz .çok ahlaksız ve pis bir kadın

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, başınıza gelenler için üzgünüz, konuya bahis yabancı büyük ihtimal Türkiye’de oturma izni ile kalıyordur, kaçak kalma ihtimali de bulunmaktadır, adreslerini biliyorsanız 155 e şikayette bulunun kaçak kalıyorlarsa sınır dışı edilirler.

 • Erkeaiym

  Merhabalar, benim annem Türkiye ye 18 temmuzda 2019 giriş yaptı, vizesiz 3 ay kalabiliyor.Kırgızıstanda Türkiye konsolosluğu ona demişki üç ay vizesiz süre bitince,daha üç kalabilir diye,tabi onun için başvurması lazım.Antalya da kalıyor,daha fazladan üç ay kalmak için oturma verilir ona?ve ne kadar harç isterler?ya da daha 1 ay kaçak kalırsa ne kadar ceza ödüyecek?

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, hayır üç aydan fazla kalamaz, kalması durumunda kaldığı her ay başına 500 TL ceza ödemesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 • Nejat

  Merhaba. Ben ben yabancı uyruklu öğrenciydim. Ve Eylül sonunda ikamet sürem bitiyor. Bitiş Tarihi sonrasında ülkeye giriş yapıp 1 senelik tekrar oturum izni almam mümkün mü? Yani geç kalma veya izin alamama gibi durum ola bilir mi?

 • Mahpouya

  Yabancılar için bir limited şirket kaydetme maliyetleri

 • Nazila

  merhaba, adım Nazila iran vatandaşıyım ve avukatım,ceza ve özel haklar alanında iki yüksek lisansım var.Türkiye de çalışmak istiyorum. acaba Türkiye de yabancı avukatin çalışma imkanı var mı?eğer varsa hangi adımları atmalıdır ?

  yapacağınız yardım için teşekkür ederim.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, avukatlık mesleği Türkiye’de yabancılara yasak meslekler arasında sayıldığı için Türk vatandaşı olmadan mesleğinizi icra edemezsiniz.

 • LALE

  Oturma izni olan tanıdığımız adına sormak istiyorum devlet hastanelerinde muayene olabiliyorlar mı ? ücret politası ne oluyor onlar için ?
  herhangi bir başvuru yapması gerekiyor mu ?
  Teşekkürler

 • Emrah

  Merhabalar. Oturma ve calisma izni almak icin ne yapmak gerekiyor. Vize suresi dolmus ve suan kacak gorunen biri hangi yollara basvurmali. Bunu sizin araciliginiz ile profesyonel bir sekilde yapmak istesek bize nasil yardimci olabilirsiniz? Tesekkur ederim.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, kaçak yabancılar Türkiye’den çıkış yapıp tekrar giriş yapmadan ne oturma ne de çalışma izni alamayız, yabancı kendi ülkesine çıkış yapacak, çıkarken cezasını ödeyecek ve tekrar vize alıp Türkiye’ye geldikten sonra oturma izni şartlarını sağlayan yabancılara oturma izni alabiliriz, Türkiye’de Yabancılara çalışma izinleri belirli bir işyeri veya işletme üzerinden verilebilmektedir. Yabancılara istedikleri herhangi bir işyerinde çalışabilmesine imkân veren bir izin sistemi mevcut değildir. Çalışma izin başvurularının yabancı şahsı çalıştırmak isteyen işveren tarafından yapılması zorunludur.

 • yusuf

  Merhaba şirketimde çalışmakta olan 2 tane GKK kapsamında suriyeli vardır bunlara çalışma izni almak istiyorum fakat maliye ve sgk ya borçlarım engel teşkil eder mi olumsuz yanıtlanır mı bilgi istiyorum.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, hayır ilk başvuruda sorun yaşamaz ve çalışma izni alabilirsiniz fakat bir sene sonra vergi borcunuz olursa çalışma izinleri uzatamazsınız.

 • Bashir

  Merhabalar şu anda yukseklisans ogrenci birinci senem bitti ikinci sene yapmakta. Calisma izni basvursam ve kabul edilsem okulum ogrenci ikameti nasil etkileyebilir ve acaba hemde yuksek lisans öğrencisi hemde çalisma izni ayni zamanda surebilir miyim

  Şimdiden teşekkürler

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, Türkiye’de Yabancılara çalışma izinleri belirli bir işyeri veya işletme üzerinden verilebilmektedir. Yabancılara istedikleri herhangi bir işyerinde çalışabilmesine imkân veren bir izin sistemi mevcut değildir. Çalışma izin başvurularının yabancı şahsı çalıştırmak isteyen işveren tarafından yapılması zorunludur. Bu şartları sağlamanız durumunda hem yüksek lisansınızı devam ettirip hem de yasal olarak çalışabilirsiniz.

 • Nesrin

  Merhaba,ben suriyeliyim altı yıldır evliyim eşim türk vatandaşi iki tane çocuğumuz var türk vatandaşlığa başvuru yapacağız ama oturma iznim ve pasaport süresi bitmiş ,bu durumda vatandaşlık kazanırmiyim?

 • MUSTAFA GİLİK

  Merhahabalar ;
  Eylül 2018 den sonra 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı yapıldı satış esnasında paralar elden ödendi.. ( banka aracılığı ile yapılmadı) tapunun üzerinde değerler belli
  Vatandaşlık başvurusu yapabilirmiyiz?????

 • merhaba oturma iznim var çalışma izni almak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz birde turkuaz kartı varmış onu ala bilirmiyim yardım etseniz teşekürler cevabınızı bekliiyorum

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, Türkiye’de Yabancılara çalışma izinleri belirli bir işyeri veya işletme üzerinden verilebilmektedir. Yabancılara istedikleri herhangi bir işyerinde çalışabilmesine imkân veren bir izin sistemi mevcut değildir. Çalışma izin başvurularının yabancı şahsı çalıştırmak isteyen işveren tarafından yapılması zorunludur. Turkuaz kart başvuruları henüz başlamamıştır.

 • aslı

  merhaba endonezya da ingilizce öğretmeni olan kişi Türkiye de özel kurumlarda öğretmenlik yapabilir mi? ayrıca Üniversitelerde yabancı uyruklu öğretmen aldıkları hakkında birşeyler duydum bu doğru mudur?

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, evet bazı üniversiteler alımlar yapabiliyorlar, yabancının Türkiye’de mesleği ile alakalı iş bulması durumunda evet çalışma izni alabilir.

 • Sultan

  merhabalar yaşim 22 Kirgizistan vatandaşiyim oturma iznimi uzatmak istiyorum ama göç idaresinde vezneye ne kadar para ödemem gerekiyor onu bilrmiyorum yardimci olurmusunuz

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, uzatma başvurunuzu yaptığınızda size verilen çıktıda ne kadar ödeme yapacağınız detaylı olarak belirtilecektir.

 • Begum

  merhaba,

  Slovakya vatandasiyim kisa donem ikamet basvurusunda bulunmak istiyorum. Beni misafir olarak agirlayacak olan kisinin kira sozlesmesi var ve beni misafir olarak yanina alicak. Ancak bu kisi ogrenci oldugu icin herhangi bir geliri var olarak gozukmuyor. Benim banka hesabimda gerekli olan her 500 USD 1 yillik ucreti bulundurdugum takdirde kaldigim kisinin bir gelirinin olmamasi ikamet izni almam da sorun olur mu?

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, size taahhüt verecek kişi yani yanında misafir olarak kalacağınız kişinin bir geliri olmak zorundadır, öteki türlü başvurunuz onaylanmaz.

 • Faget

  Merhaba. Ben Azeriyim ama Türk vatandasiyim. Yaz tatili dolasıyla Azerbaycan’dan gelen yeğenime 3 aydır bakıyorum. Okul açıldığında gidecek. 1 ay vizesi var ancak kalan iki ayı kaçak oturuyor. Geri dönerken ne kadar ceza öderiz. Çocuğun yaşı 17.

 • Fatma

  Merhaba,Ben Fatma.Rusyadan bir arkadaşım burda bir mağaza işletmeciliği açmak istiyor,bir türk vatandaşıyla.Acaba oturma ve çalışma izni alabilmesi için prosedür nedir.sayğilarla Fatma.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, yabancıların çalışma izni alabilmesi için ödenmiş sermayesi 100 BİN TL lik bir şirket kurması ve 5 sigortalı Türk personel istihdamı sağlaması gerekmektedir. Böylelikle yabancı kolaylık çalışma izni alıp ticaret yapabilir.

Bir cevap yazın