İlk Kez Türkiye’de İkamet İznine Başvuracaklar İçin Önemli Notlar

ikamet izni GÖÇ idaresinin web sitesi üzerinden online başvuru yapılarak alınır. Türkiye’ye yasal yollarla girmiş, daha önce ikamet, vize veya vize muafiyeti ihlali yapmamış her yabancı yasal bir adrese sahipse kolaylıkla oturma izni alabilir. İkamet izinlerinin farklı türleri vardı, kısa dönem oturma izni Türkiye’deki yabancılar için en kolay oturma izni alma türüdür.

 

İKAMET İZNİ BAŞVURU SÜRECİ VE RANDEVU

İlk başvurular veya değişim başvuruları başvuru türüne (kısa dönem, daimi, aile veya öğrenci oturma izni) göre veya kalma amacına göre değişmekte ve başvuru vize veya ikamet izninin bitiş tarihinden önce yapılmalıdır.

Başvuru yapmak için, oturma izni başvuru formunu tamamen doldurmalısınız. Lütfen durumunuzla ilgili belgelerin içeriğinin eksiksiz olduğundan emin olun.

Başvuru formunu doldurduktan sonra, ikamet izni başvuru formu, başvuru tarihi, zamanı ve numarasını gereken belgelerle birlikte sistem tarafından üretilecektir. Yabancı bu form ile randevu tarihine kadar yasal olarak Türkiye’de oturma izni etme hakkına sahiptir. Bununla birlikte, bu belge yabancının ülkeye giriş ve çıkış hakkını garanti altına almamaktadır.

Başvuru sürecinde, fotoğrafınızın sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Randevu tarih ve saatinizde Göç İdaresi İl Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi durumda başvurunuz işleme giremeyecektir. Başvuru iptali veya güncelleme söz konusu olmamaktadır.

Gerekli şartları taşımanız ve talebinizin uygun bulunması durumunda, ikamet izni süreniz başlamış olmaktadır, kural olarak, vizenin bitiş tarihinde ikamet izni süresi dolmaktadır.

İkamet izni için gerekli evraklar

 1. Kısa Dönem oturma İzni için gerekli belgeler
 • Noter onaylı kira sözleşmesi veya misafir olarak bir yerde kalınacaksa ev sahibinin noter onaylı taahhütnamesi
 • Kalınacak her ay için 500 dolar lık banka hesabı
 • Kendi ülkesinden alınmış doğum belgesi
 • Türkiye den alınmış sabıka kağıdı
 • Misafir olarak kalınacaksa taahhütname veren kişinin maaş bordrosu
 • Özel sağlık sigortası (fiyatları öğrenmek için tıklayınız: https://www.atakurumsal.com/hizmetlerimiz/yabancilar-icin-saglik-sigortasi/
 • Otelde kalacaklar için kalınacak süre boyunca alınmış provizyon belgesi
 • Yabancının yanında çocuğu bulunması durumunda babadan alınmış izin belgesi (bu belge apostil onaylı olması gerekmektedir.
 • Pasaport fotokopisi (latin harfleri bulunmaması durumunda Türkçe tercüme ve noter onayı gereklidir.
 • 4 adet fotoğraf
 • Turizm bölgelerimiz dışında kalan (İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla ve kıyı şeridi illerimizin haricinde ikamet edecek yabancılar) bir veya iki senelik ikamet izni alamayabilirler)

Daha detaylı bilgi için tıklayınız: https://www.atakurumsal.com/yabanci-oturma-izni/kisa-donem-ikamet-izni/

 1. Aile oturma İzni için gerekli belgeler

2.1. Türk vatandaşlarıyla evli olanlar için

İlk başvuru

Başvuru sahibi tarafından;

 • İkamet izni başvuru formu
 • Pasaport yada seyahat belgesinin orjinali ve fotokopisi
 • 4 fotoğraf
 • Evliliğe ilişkin belge

Kefil tarafından (Başvuru sürecinde bulunmalı)

 • Kimlik kartının orjinali ve fotokopisi
 • Yaşamını sürdürmek için yeterlilik ve sürdürebilirliğe ilişkin belge

 

3.Öğrenci oturma  izni için gerekli belgeler

3.1.İlk-Orta Eğitim

3.1.1.İlk başvuru

> İkamet izni başvuru formu

> Pasaport yada seyahat belgesinin orijinali ve fotokopisi

> Türkiye Cumhuriyeti’nin dış temsilcilerinden alınmış ilgili vize.

> 4 fotoğraf

> Yeterlilik hakkında tebligat

4.Süresiz oturma İzni için gerekli belgeler

4.1. Son 8 yıl içinde Türkiye’de sürekli bulunan yabancılar için oturma izni

4.1.1. İlk başvuru

> İkamet izni başvuru formu

> Pasaport yada seyahat belgesinin orijinali ve fotokopisi

> Eski ikamet izni belgesinin teslimi

> 2 Fotoğraf

> Son 3 yıl içinde devletten hiçbir sosyal yardım alınmadığına dair belge.

Yaşamını sürdürmek için yeterlilik ve sürdürebilirliğe ilişkin belge

http://www.goc.gov.tr/icerik6/ikamet-izni-basvurulari-icin-gerekli-belgeler_350_361_3603_icerik

Gerekli belgeler ikamet iznine veya kalmak istediğiniz nedene göre değişebilmektedir. İdare her zaman ek bilgi veya ikamet izni talebinizle alakalı belge isteyebilmektedir. Talep ettiğiniz oturma izni periyodundan 60 gün daha uzun süreli pasaport veya pasaport yerine geçen belgeye sahip olmanız gerekmektedir.

Randevu tarihinizde sizinle birlikte yasal temsilcinizin gelmesi halinde, bu kişinin yasal temsilci olduğunu kanıtlayıcı belgeleri göndermesi gereklidir.

Başvuru ve kart ücretini ödeme ofislerine, mal müdürlüklerine veya Ekonomi Bakanlığı’nca onaylı bankalara ödeyebilirsiniz. Lütfen başvuru ve kart ücretini ayrı ayrı ödeyiniz ve her ikisi için de dekont isteyiniz.

–           Fotoğraf beyaz arkaplan kullanılarak, biyometrik olarak son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. (yabancının yüzünü ön cepheden kolayca tanınmasını sağlayacak şekilde)

–           Pasaportun Latin harfleri kullanılarak yazılmadığı durumlarda, yeminli tercümanlar veya resmi otoriteler tarafından onaylanmış çeviri de başvuruya eklenmelidir.

–           İdare, ikamet izni başvuru sürecinde yabancının doğum sertifikasını talep edebilir.

–           Talep edilen oturma izni periyodu boyunca, eğer yiyecek, konaklama veya sağlık harcamalarınız kamu idareleri tarafından karşılanıyorsa, ilgili belgeyi idareye bildirmeniz gerekmektedir.

–           18 yaşının altında olunması ile ilişkin durumlarda, kişinin uzakta yaşayan anne babası veya yasal temsilcileri tarafından muvafakatname ve gerçek ve tüzel kişiler tarafından taahhütname verilmesi ve idareye gönderilmesi gerekmektedir.

İkamet izni başvuruları için gereken belgeler hakkında aşağıdaki dokümanı kullanabilirsiniz: http://www.goc.gov.tr/icerik6/ikamet-izni-basvurulari-icin-gerekli-belgeler_350_361_3603_icerik

EKSİK EVRAK SÜRECİ     

Başvuru sürecinde talep edilen tamamlayıcı bilgi ve belgeleri vermeniz ve gerekenler evrakları 30 gün içinde göndermeniz gerekmektedir.

Belgeler verilen sürede tamamlanmadığı takdirde, başvurunuz silinebilir ve vize hakkında genel hükümler ve ikamet izni ihlalleri söz konusu olabilmektedir.

RESMİ ÇAĞRILARA CEVAP VERME ZORUNLULUĞU

6458 sayılı kanunun 97. Maddesine göre, Göç İdaresi Genel Direktörlüğü veya İl Göç İdareleri aşağıdaki durumlar için bulunmanızı talep edebilmektedir :

-Türkiye’ye girme ve kalma hakkında gereken soruşturmalarında

-Ülkeden ihraç kararı alınmasının mümkün olduğu durumlarda

– İlgili kanunun uygulanması hakkında bilgilendirme gereken durumlarda.

Resmi çağrılara cevap vermemeniz durumunda ya da cevaplanmama hakkında ciddi kuşkular varsa, emniyet güçleri tarafından çağrılmaksızın alınabilirsiniz.

İLETİŞİM

Onay ve bilgi için, geçerli bir telefon numarası ve kullandığınız bir e-posta adresi vermeniz gerekmektedir. Bilgilendirmeler verdiğiniz telefon ve e-post adresine yapılmaktadır.

Lütfen e-posta kutunuzu ikamet izni belgeleriniz ulaşana kadar kontrol ediniz (belgeler Junk E-mail kutusuna düşebilir). Lütfen @goc.gov.tr uzantılı mail dışında bir uzantıdan gelen mailleri dikkate almayınız.

İl Göç İdarelerinin adresleri için : http://www.goc.gov.tr/icerik3/il-mudurlukleri-adresleri_362_371_5769

ÖNCEKİ RANDEVULAR

18 Mayıs 2015 tarihinden önce Yabancılar Şubesi tarafından verilen randevuların sistem üzerinden yenilenmesi gerekmektedir.

Önceki randevuların tarihi ve numarasının sisteme kayıt edilmesi gerekmektedir.

Mümkünse önceki randevu belgesinin başvuru gününde gönderilmesi gerekmektedir.

YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER

(!) İşleme alınmayan başvurular için, genel hükümlerle vize veya ikamet izni ihlallerine başvurulabilir.

(!) Yalnızca vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan sorumlusunuz.

(!) Yanlış beyanat vermeniz durumunda, hakkınızda yasal işlem yapılabilir, Oturma izni başvurunun reddedilebilir, eğer hali hazırda ikamet izni verilmişse, 5237 sayılı ve 26/9/2004 tarihli Türk Ceza Kanunu’nun 206 numaralı maddesine göre iptal edilebilir.

Güncelleme; 23.02.2021

378 yorum
 • Avatar
  Emre Kilic

  Merhaba, Endonezya vatandasi esimin Turist vizesi 14 eylul 2020 de bitti. 20 Kasim 2020 Turkiyeden cikmadan Kisa Donem Turizm Amacli vize basvurusu yaptik. Belgeleri gonderdik. Henuz sonuclanmadi. Vize bittikten sonra basvuru yaptigimiz icin reddedilmez degil mi? Eylulde yayinlanan kisitlamanin kaldirilmasini ogrenip ona dayanarak yaptik. Ayrica belgeler arasina Kendim nufus kayit ornegimi koydum ve esim de orada kayidi gorunuyor. Olumlu bir etkisi olurmu bunun?

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, teknik bir hata sebebiyle yorumunuza geç cevap verdiğimiz için özür dileriz, GÖÇ idaresinin uyguladığı yeni program sayesinde ikamet izninizin onaylanmış olduğunu tahmin ediyoruz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Nevzat

  Bulgaristan gelen kız arkadaşınla evlendim tc vataşdaşlığa geçebilirdi yeni evlendim türk ismi alabilirmi

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, siz Türk vatandaşı iseniz, yabancı evlendiğiniz tarih itibariyle 3 yılı doldurduktan sonra Türk vatandaşlığına başvuru hakkı kazanır.
   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  ilay

  Merhaba,

  İkamet izni randevusundan sonra değerlendirme sürecinde verdiğimiz adreste değişiklik yapabilir miyiz?

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, önermiyoruz fakat böyle bir durum olması durumunda GÖÇ idaresine adres değişikliğini bildirmeniz gerekmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Murat

  Merhaba arnavut vatandasiyim. 90 gun turkiyede kalim hakkımı aştım. İkamet iznine basvurabilir miyim

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba , Oturma izni başvuruları vize muafiyet süresi içinde yapılmalıdır. Aksi halde ret verilmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar

  Merhaba,

  Turizim amaçlı ikamet izni alındığı takdirde, çalışma izni almaya hak kazanabilir miyiz?

  Saygılarla

 • Avatar
  DARIN

  Merhaba ben ırak ta yaşıyorum yaş 26 türkiyiye yerleşme kararı aldım kalıcı bunun için ne tür şansım vardır

  Turkiyeye yerleşme sebebim hem yaşamayı sürdürmek hemde iş sahibi olmak fakat bir süre kafamdaki sorular netleşince iş sahibi olabilirim Şuanlik elimde olan bütçenin tamamını bankaya yatırmayı düşünüyorum fakat bilgi eksikliğim var sorularımı yanıtlarsanız memnun olurum

  1 – turkiyede kalıcı yerleşebilir miyim ?
  2 – elimde bütçe olarak 2 milyar varsa sadece banka hesabı açarak işletmeye koyabilirmiyim uygun bir iş kurana kadar amacım hem turkiye ekonomisine katkı sağlamak hemde kendim geçinmek kalmam için bir sebep olabilir mi ?
  3 – bir ev satın alırsam veya ne tür değişiklikler uygulanır kalmam için?
  4 – ekstra görüşebileceğim bir yer mevcut mu daha fazla detayı öğrenebilmek için

 • Avatar
  Darya

  Merhaba 21 yaşımdayım, 14 senedir Türkiyedeyim. Annem burada evli türk vatandaşı oldu ve benim TC vatandaşı olmam için başvuru yapıldı evraklarım herşeyim Ankaraya gönderildi yanıt bekliyoruz ama tabi oturma iznimide uzatmam gerektiğini söylediler ve oturma iznim Ekim ayında bitiyor başvuru yapıcam acaba aile olarak uzatabilir miyim tekrardan ? Yoksa öğrenci veya bir çalışan olarak mı uzatmam gerekiyor? Cevap verirseniz çok sevinirim.

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, öğrenci iseniz öğrenci olarak uzatmanız gerekmektedir, değilseniz kısa dönem ikamet izni almanız gerekmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  İhsan

  Merhaba ben hem rus hem türk vatandaşıyım, 65 yaş üstü annem var rusyada rus vatandaşı nasıl ikametgah alırım ve benim sağlık sigortamdan yararlanabilirmi ve ordan ne belge getirmesi lazım.Teşekkürler

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, annenize kendi evinizde kalacak şekilde ikamet izni alabilirsiniz, Rusya’dan özel olarak getirilmesi gereken bir evrak yoktur, pasaportu ve fotoğrafı yeterlidir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Elmira

  Merhaba. ben TC vatandasiyim, Benin Anne 84 yasinda,Kirgiz. oturma izin ve saglik guvenceyi nasil alabilirim

 • Avatar
  sevda

  Merhaba,

  Hindistanlı nişanlım daha önce iş amaçlı 1 yıllık oturma izni aldı şimdi bitmek üzere. kendi adına kiraladığı dairede oturuyor. Oturma süresini uzatmak için ne yapmamız gerekir?

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, maalesef ki GÖÇ idaresinin aldığı kararlar neticesine Hindistan vatandaşları ikamet izinlerini uzatamamaktadırlar.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Gabriela

  Merhaba ben turkiyede oturma izni almak istiyorum bulgar vatandasim ev kiralamak mi gerekiyor anlayamadim kisa dönem icin

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, evet Türkiye’de ikamet izni almak için adresinizin olması gerekiyor, bunun için ev satın almalı veya kiralamalısınız.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Adnan

  Merhaba eşim iranlı 2 yıl önce evlendik oturma izni mevcut 1 sene sonra 3 yıl dolucak ve türk vatandaşı kimliğe sahip olucak eşimin ablası türkiyeye taşınmak yaşamak ister istanbulda ev almayı düşünüyor kendiside oturma izni ardından Türk vatandaşı olmak ister Türk vatandaşlı olması için ne yapmamız gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, Türk vatandaşlığı için 250 Bin dolarlık bir ev alması yeterlidir, 3 ay içerisinde bütün ailesini Türk vatandaşı yapabiliriz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  ayhan

  merhaba.annem rus vatandaşı,teyzem de gelmek istiyor da ona oturum izni alınabilir mi? nasıl alınır ? buraya geldiğinde başvuru yapabilir mi

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, teyzeniz Türkiye’de bir ev kiralar veya satın alırsa kısa dönem ikamet iznine başvuru yapabilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

   • Avatar
    Ahmet

    Eşim iranlı türk vatandaşı kardeşi 1 yıllık turistik vize aldı yanımızda kalıyor . Vizeyi tekrar uzatabilirmi?

    • Ata Kurumsal
     Ata Kurumsal

     Merhaba, maalesef hayır, yabancı en bir sene kendi ülkesinde kalmadan yeniden oturma izni alamaz.

     Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

     • Avatar

      Merhaba eşim Ukraynalı. 5 aydır evliyim. Eşim TC vatandaşlığını aldı. Yaklaşık 2 ay önce kardeşi Polonya’dan geldi. Yanımızda kalıyor. Oturma izni almak istiyoruz. Bu mümkün mü?

     • Ata Kurumsal
      Ata Kurumsal

      Merhaba, mümkündür. İşlemler için 444 7 284 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

      Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Özge

  Merhaba bir arkadaşım Singapurda yaşıyor ve daimi yaşamak için Türkiyeye taşınmak istiyor (kendisi seyahat amaçlı bir çok defa burda bulundu) sanırım ilk olarak kısa zamanlı ikamet izni alması gerek biraz araştırdım ve zaten anlamadığım konu hepten kafamı karıştırdı şimdi kısaca kendisi nasıl bir yol izlemeli?

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, yabancı vize alıp Türkiye’ye gelmeli ardından kendisine bir kiralamalı veya satın almalı adres kaydını yaptırdıktan sonra da GÖÇ idaresine kısa dönem ikamet iznine başvurması gerekmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Ayşegül

  Hindistan vatandaşı erkek arkadaşım çalışma izni ile Türkiye’ye gelmek istiyor. Kısa bir süre sonra da evlilik olacak acaba oturma izni almak gerekir mi? Nasıl bir yol izlenmeli? Teşekkürler

 • Avatar
  Şamil

  Merhaba. Ben ikamet izni olan öğrenciyim. Adres değişikliği yapmak istiyorum, abim Türkiye vatandaşı onun yanında kalıyorum. Adresimi kaldığımız yere nasıl taşıyabilirim? Benden noter onaylı kira sözleşmesi istiyorlar, ev abimin değil kiracıyız, yada abimden noterden tasdikli taahhüt getir diyorlar. Benim bildiğim taahhüt akraba dışındakilerden istenmiyor mu? Bir de noter onaylı sözleşme ne demek? Noter huzurunda ev sahibiyle birlikte sözleşme kumak mı yoksa sözleşmenin onaylı aslı gibi fotokopisi mi? Teşekkürler

  • Avatar
   Emel

   Merhaba, ben turk uyruklu bulgaristan vatandasiyim. Turkiyeye ev alip yasamak istiyorm hangi ikamet iznine bas vurabilirim,bu arada cocuklarimda okula gitmeli, onlari turk okullarinda okutmak icin ne yapmaliyim. Herseyi turkiyeye gelipte halledebilirim mi yoksa onceden mi ikamet iznine bas vurmaliyim? Tessekurler

   • Ata Kurumsal
    Ata Kurumsal

    Merhaba, Türkiye’de adınıza kayıtlı bir ev almanız durumunda, evin tapusu size ait olduğu sürece Türkiye’de ikamet izni alabilirsiniz, çocuklarınız Türk okullarına gidebilir, ikamet izni için Türkiye’ye geldiğinizde kısa dönem ikamet iznine başvurmanız gerekmektedir.

    Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Abdolmutaleb

  Merhaba ben turkiyeden yaziyom biz turkiyede yaşiyoz ama ikamat izni almadık ve 7 yıl oldu bir yolu varmı

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, kendi isteğiniz ile ceza ödeyerek Türkiye’den çıkış yaparsanız bir sene sonra tekrar Türkiye’ye gelip yeniden oturma iznine müracaat edebilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 • Avatar
  Ferit

  Merhaba. Şuan Rusya’da yaşıyorum, seneye yurda döndüğümde kız arkadaşımıda getirtip öncelikle geçici oturum belgesi aldırıp 1 sene sonra duruma göre de uzatmayı istiyorum. Bununla ilgili nasıl bir yol izlemem gerekir, ret/ onay gibi durumlar hakkında bilgi verebilirmisiniz. Teşekkür ederim.

  • Ata Kurumsal
   Ata Kurumsal

   Merhaba, Rusya vatandaşları için bir kısıtlama yoktur, oturma izni şartlarını sağlayarak kısa dönem ikamet izni alıp istediğiniz sürece uzatma yapabilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Sitemiz içeriklerinden memnun musunuz? Veya bu içerikle ilgili sorularınız mı var? Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Bir cevap yazın

how can we help you?

Our team knows English, Arabic, Russian and Francais languages.