Yabancı Çalışma İzni Uzatma

Yabancı personel Çalışma İzinleri Uzatma Başvurusu: Çalışma izni aldığınız personellerin süre uzatımı işlemleri için çalışma izni süreniz bitmeden 45 gün önce başvuruda bulunulması gerekmektedir. Çalışma izni süresi bitmiş olan ve uzatma işlemlerini yapmak istediğiniz personeliniz için sizi doğru bilinçlendirerek çalışma izni süre uzatımınızda yardımcı olan firmamız ATA KURUMSAL ile iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Evinizde ve şirketiniz de çalıştırmış olduğunuz yabancı personelinizin süre uzatımı işlemlerini yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi 45 gün önceden başlanmalıdır. İlk başvuru da 1 yıl olarak alınan çalışma iznini 2 yıl olarak, 2 yıl alınan çalışma iznini ise 3yıl olarak ve bu periyod bu şekilde devam ettirilerek devamında süresiz çalışma izni ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçiş işlemleri olarak gerçekleştirilir. İşyerinizde çalıştırdığınız personelin süre uzatımında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından istenen önemli kriterler, personelinizin düzenli şekilde yatırılmış olan sgk ödemeleri (sgk prim borcu olmaması) ve şirketinizin vergi borcunun bulunmamasına dikkat edilir. Ev hizmetleri sektöründe ise süre uzatımı yapmak istediğiniz personel için sgk ödemelerinin düzenli yatırılmış olmasına dikkat edilir.

Şirket ortağı olarak alınan çalışma izinlerinde süre uzatımı aşaması personel olarak çalıştırılan yabancı personellerden farklılık göstermektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı şirket ortağı olan personel için vergi borcunun bulunmamasının yanında Bağkur borcunun bulunmamış olmasına dikkat ederek beyan edilmesini ister.

Kaynak : http://www.calismaiznidanismanlik.net/2015/yabanci-calisma-izni-uzatma/1383.html

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Ata Kurumsal Danışmanlık Firmasına aittir. Sitemizde yayınlanan makalelerin yayınlanma tarihi ve saati GOOGLE tarafından indexlenerek kayıt altına alınmaktadır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Kullanan kişi ve kuruluşlar hakkında Fikri mülkiyet hukuku kapsamında dava açılacaktır.
çalışma
75 okundu
avatar
22 okundu