Çalışma İzni Transferi

Başka bir şirkette çalışan yabancı personeli kendi şirketine transfer etmek isteyen firmalar bu konuyla ilgili 444 7 284 no lu telefon üzerinden bilgi alabilirler. Yabancı personel mevcut işverenin izin vermesi durumunda kendi ülkesine giriş çıkış yapmasına gerek olmadan yeni iş yerinde çalışabilir. Bir hastanede çalışan yabancı doktor, başka bir hastanede iş bulur ve çalışmak isterse, her iki iş verenin de bunu kabul etmesi şartıyla, gerekli çalışma izni başvurusu yapılarak yabancı doktor yeni hastanesinde çalışabilir. Bu işlem sadece yabancı uyruklu doktorlar ile sınırlı değil, ülkemizde resmi olarak izinli çalışan, ev hizmetlerinde çalışan yabancı personeller de dahildir.

Ev hizmetlerinde çalışan bir yabancı uyruklu bakıcı onu yeni çalıştıracak iş verenin yanında kendi ülkesine gidip gelmesine gerek kalmadan çalışabilir, bunun için sadece mevcut çalıştığı yerin izin vermesi gerekmektedir.

Lütfen Referanslarımızı inceleyin ; https://www.atakurumsal.com/referanslarimiz/

2 yorum

  • MARYNA

    Merhaba.Ben bir şirkete çalışıyorum ve şimdi başka bir şirkete geçmek istiyorum.Çalışma vizesim var.eski iş yerim bunu kabul ediyorsa yeni iş yerim bunun için ne yapıcak?Evrakları hazırlayıp yeni çalışma vizesi için başvuru mu yapıcak?

    • Ata Kurumsal

      Merhaba, çalışma izni transferi diğer başvurulardan biraz farklıdır, danışmanlık hizmeti almanızı öneriyoruz, zira yapılacak bir hata da kendi ülkenize giriş çıkış yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Sorun & Cevaplayalım

how can we help you?

Our team knows English, Arabic, Russian and Francais languages.