Çalışma İzni Transferi

Başka bir şirkette çalışan yabancı personeli kendi şirketine transfer etmek isteyen firmalar bu konuyla ilgili 444 7 284 no lu telefon üzerinden bilgi alabilirler. Yabancı personel mevcut işverenin izin vermesi durumunda kendi ülkesine giriş çıkış yapmasına gerek olmadan yeni iş yerinde çalışabilir. Bir hastanede çalışan yabancı doktor, başka bir hastanede iş bulur ve çalışmak isterse, her iki iş verenin de bunu kabul etmesi şartıyla, gerekli çalışma izni başvurusu yapılarak yabancı doktor yeni hastanesinde çalışabilir. Bu işlem sadece yabancı uyruklu doktorlar ile sınırlı değil, ülkemizde resmi olarak izinli çalışan, ev hizmetlerinde çalışan yabancı personeller de dahildir.

Ev hizmetlerinde çalışan bir yabancı uyruklu bakıcı onu yeni çalıştıracak iş verenin yanında kendi ülkesine gidip gelmesine gerek kalmadan çalışabilir, bunun için sadece mevcut çalıştığı yerin izin vermesi gerekmektedir.

Lütfen Referanslarımızı inceleyin ; https://www.atakurumsal.com/referanslarimiz/

The firms that would like to transfer a foreign personnel, who works for another company, to theirs, can get information about the issue from the telephone number: 444 7 284. The firms that would like to transfer a foreign personnel, who works for another company, to theirs, can get information about the issue from the telephone number: 444 7 284. The foreign personnel is able to work in his/her new company without the necessity of entrance to their home country if their current employer permits the transfer. If a foreign doctor finds work in another hospital and wishes to work there, as long as both employers approve the transfer, the necessary work permit is executed and the foreign doctor can work in his/her new hospital after that. This process is not limited to the foreign doctors only; foreign personnels who work with a legal work permit in our country are also included.

A foreign caretaker who works at homes can work without the entrance to their home country with their new employer; all she or he has to do is to get permission from her/his current employers.

Please see our references  ; https://www.atakurumsal.com/referanslarimiz/

8 yorum

 • MARYNA

  Merhaba.Ben bir şirkete çalışıyorum ve şimdi başka bir şirkete geçmek istiyorum.Çalışma vizesim var.eski iş yerim bunu kabul ediyorsa yeni iş yerim bunun için ne yapıcak?Evrakları hazırlayıp yeni çalışma vizesi için başvuru mu yapıcak?

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, çalışma izni transferi diğer başvurulardan biraz farklıdır, danışmanlık hizmeti almanızı öneriyoruz, zira yapılacak bir hata da kendi ülkenize giriş çıkış yapmak zorunda kalabilirsiniz.

 • DrUlvi

  Merhaba.Şuan bir hastanede çalışma izniyle doktor olarak çalışıyorum.bitmesine daha 7 ay var.kendi hastanemle muhtemelen sorunlu bir şekilde ayrılacağım.Başka hastaneye başlama durumum mevcut.Şuanki iş yerim sorun çıkarfabilirmi bu durumda bana.Yoksa sadece çıkışımı vermesi yeterlimidir.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, kendi ülkenize giriş çıkış yapmadan başka bir hastanede çalışabilmeniz için mevcut çalıştığınız hastanenin onay vermesi gerekmektedir, bu sürecin sorunsuz ilerleyebilmesi için yasal haklarınız var, bu konuda bizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 • DrUlvi

  eş durumu nedeniyle oturma iznim mevcut benim şuan.bitmesine 14 ay var daha.bu durumda yine kendi ülkeme giriş çıkış yapmam gerekirmi.

  • Ata Kurumsal

   Belirttiğiniz oturma izni üzerinden çalışma izni aldıysanız eğer, o oturma izniniz iptal olur, çalışma izniniz sonlandıktan sonra 10 gün içinde giriş çıkış yapmalısınız veya eşiniz Türk vatandaşı ise yeniden oturma izni almanız gerekmektedir.

 • Mehri halmuradova

  Acaba yeni cıkmış daha 1 ay olmamış çalışma izinini kacak duruma düşmeden nasıl ipdal etdire bilirim veya transfer başka işe???

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, çalışma izni bakanlık tarafından iptal edilmişse yapılacak bir şey yoktur, iptal edilmemişse çalışma izni transferi yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

how can we help you?

Our team knows English, Arabic, Russian and Francais languages.