Yabancılar TÜRSAB A Sınıfı Seyahat Acenta Belgesini Nasıl Alabilir?

Seyahat acentası işletme belgesi nedir, neden gereklidir?

Türkiye’de bazı iş kolları özel izine tabidir, bunlardan birisi de seyahat acentalarıdır, Seyahat Acentası İşletme Belgesi, seyahat acentası faaliyeti uygulayabilmek için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ticari kuruluşlara verilen resmi bir belgedir.

Türkiye’de tatil, tur, organizasyon, sağlık turizmi yapacak firmalar öncelikle TÜRSAB A Grubu Seyahat Acenta belgesi almak zorundadırlar.

Seyahat Acentası Unvan Talebi nasıl yapılır?

Şirket kuruluşunun ardından tüzel kişiler, Kültür ve Turizm Bakanlığı sayfasında yer alan Seyahat Acentası Unvan Talebi (Yeni kurulacak seyahat acentaları için) bölümünde bulunan aşağdaki evraklar hazırlanmalıdır.

 • Başvuru dilekçesi,

(Bakanlık sistemine kayıt olması sebebiyle, dilekçeye yazılan sabit telefon, mail adresi ve web sayfası acentaya ait ve faal durumda olmalıdır)

 • Ticaret sicil gazeteleri,
 • Unvan Tercih Listesi(Tercih sırasına göre birden fazla unvan yer almalı. Acenta unvanlarını belirlemeden önce bakanlığın sayfasında bulunan seyahat acentası arama bölümünden detaylı araştırma yapılmalıdır. Faal olan ve kapatılmış yada iptal edilen acenta unvanları kabul görmemektedir, belirlenen unvanın kelimesi dahi aynı olmamalıdır.)

Posta yolu ile T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuruda bulunulur. Acenta unvanının uygun görülmesi halinde maksimum 15 günlük bir süre içerisinde bakanlık tarafından posta tebligat belgesi ile tarafınıza cevap yazısı gelmektedir.

TÜRSAB BAŞVURU SÜRECİ NASIL İLERLER?

Bakanlık tarafından acenta unvanının uygun görüldüğünün bildirilmesinden itibaren 30 gün içerisinde;

A grubu Seyahat Acenta Belgesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü’nün hesabına 7.000 TL teminat yatırılması gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gerekenler;

 • Ödemenin yalnızca şirket hesabından yatırılması gerekmektedir. (şahıs hesabından yatırılan nakit teminat ödemeleri kabul edilmemektedir.)
 • Dekontun ilgili banka tarafından ıslak kaşe ve imzalı olması gerekmektedir.
 • Açıklama kısmında şirket unvanının eksiksiz bir şekilde yazılması gerekmektedir.

(Teminat tutarları kurulacak her bir şube için ise tutarın %25’i ödenmesi gerekmektedir)

 

Türsabın sayfasında yer alan aşağıdaki belgeler ile posta yolu veya elden teslim edilerek Türsab’a müracaat yapılabilir.

Müracat kuruma direk olarak yapılacak ise,

 • Şirket yetkilisi
 • Vekaletname ile yetki verilen kişi
 • Sigortalı olarak çalışan acenta personeli tarafından yapılabilir.

Hazırlanması gereken belgeler aşağıdaki gibidir;

1) Başvuru Dilekçesi

2) Başvuru sahibi tüzel kişinin, iştigal konusu olarak turizm veya seyahat acentalığı faaliyetinin de yer aldığı şirket ana sözleşmesinin bulunduğu Ticaret Sicili Gazetesinin tarih ve sayısının belirtildiği beyan aslı (EK4 olarak sayfada yer almaktadır)

3) Temsile yetkili kişi veya kişilerin de belirtildiği en son duruma ilişkin Ticaret Sicil Tasdiknamesi aslı ya da onaylı sureti.

4) Acenta unvanına ilişkin taahhütname (İsim, imza ve kaşe),(EK1 olarak sayfada yer almaktadır)

5) Şirket Yetkilisi Adli sicil belgesi beyanı formu ve ekinde adli sicil belgesi (EK2 olarak sayfada yer almaktadır)

6) Tüzel kişiliği temsile yetkili kişi veya kişilerin imza sirküleri aslı veya onaylı sureti.

7) Seyahat acentası Merkez ve şubelerinde aşağıdaki niteliklerden birine haiz en az bir personel çalıştırması zorunlu olup, geçerli sayılacak belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Otelcilik ve turizm konusunda; meslek lisesi, önlisans veya lisans eğitimini tamamlamış olduğunu belgelemek,veya
 • Enformasyon memurluğu yabancı dil başarı belgesi sahibi olduğunu belgelemek,veya
 • Bakanlıkça verilmiş rehber belgesine sahibi olduğunu belgelemek,
 • Seyahat acentalarında çalışacak personele ilişkin belgelerden enformasyon memurluğu yabancı dil başarı belgesinin aslı, diğer belgelerin aslı veya onaylı sureti TÜRSAB’a ibraz edilir ve arşivlenir. Onaylı suretinin ibrazı istenilen belgelerin aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra ilgili görevli tarafından isim ve unvan yazılarak tasdik edilir.
 • Çalıştırılacak personele ilişkin beyan(EK3 olarak sayfada yer  almaktadır)
 • Aylık prim ve hizmet belgesi veya SGK İşe Giriş Bildirgesi

8) Başvuru Sahibi Tüzel Kişi Bilgileri Formu

9) Teminat tutarının yatırıldığı ıslak kaşe ve imzalı banka dekontu

10) Faaliyet Belgesi

11) Vergi Levhası

Evrakların eksiksiz bir şekilde Türsab’a teslim edilmesinin ardından maksimum 10-15 gün içerisinde denetime gelinmektedir.

Denetime gelinmeden önce Türsab tarafından şirket e-posta adresine gönderilen Acenta kuruluş bilgi formu doldurulup, Türsab’a e-posta yolu ile geri gönderilmelidir.

Denetim sırasında dikkat edilmesi gerekenler;

 • Sabit telefon hattının muhakkak tanımlı olması gerekmektedir. (Denetim sırasında kontrol ediliyor)
 • Acentanın bulunduğu aynı adreste başka bir iş yerinin de bulunması kesinlikle yasaktır.
 • KEP adresinizin bulunması zorunludur (hem alıcı hem gönderici olarak), yok ise denetimden önce açılması gerekmektedir.
 • Denetimden önce muhakkak tabela yaptırılmış olması gerekmektedir, yapılmamış durumda ise geçici süreliğine A4’ten biraz daha büyük stickerpleksi tabela yaptırılabilir.
 • Acentanız bir han veya iş merkezi içerisindeyse kapıdaki tabela dışında iş merkezinin ana giriş bölümünde de adının yer alması gerekmektedir.
 • Camlara giydirme ve reklam yapılırsa, muhakkak acenta unvanı da yazdırılmalıdır.
 • Web sayfası, e-posta ve ofisin kaç m2 olduğuna dair bilgiler denetime gelen ilgili kişiye bildirilmelidir.

Yapılan denetleme sonucunda belirtilen şartlara sahip olan işletmeler, 2021 yılı A grubu için 74.714,63 TL kayıt ücretinin ödenmesi ile TÜRSAB üyesi olarak kaydedilirler.

Türsab tarafından onaylanan dosya T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gönderilir. Bakanlık tarafından tekrar detaylı bir incelemeye alınan dosya bir eksik olmaması durumunda, makam onayından geçerek 15-20 gün içerisinde acentanın bağlı bulunduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın il müdürlüğüne gönderilir. Şirket yetkilisinin e-posta ve telefon ile bilgilendirilmesi üzerine belge teslim alınabilir.

Belgeyi teslim almaya gidilmeden önce, Ziraat Bankası Ankara Kamu Kurumsal Şubesinde bulunan, Döner Sermaye Merkez Müdürlüğünün (DÖSİM) banka hesabına 900,00 TL belge bedeli yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı götürülmelidir.

EFT yapılması kabul edilmemektedir.

Dekont açıklamasına muhakkak seyahat acenta belge numarası ve seyahat acenta unvanınızın yazılması gerekmektedir.

Ödemeyi şirket hesabından yapmak isterseniz de banka tarafından ıslak kaşe ve imzalı olarak dekont almanız gerekmektedir.

Belgeyi teslim almaya giderken yanınızda götürülmesi gereken evraklar;

 • Belge Bedeli ödeme dekontu aslı
 • Belgeyi teslim almaya giden kişi şirket yetkilisi ise imza sirküleri fotokopisi, başka bir kişi görevlendirilecekse, antetli kağıda bu kişinin belgeyi almaya yetkilendirildiğine dair yazı veya vekaletname.
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri fotokopisi

EK – Ana Sözleşme Örneği

Assign Corporate Consultancy
4.7
Based on 523 reviews
powered by Google
ebrar zeynep
ebrar zeynep
01:19 04 May 21
Çifte vatandaşım (Turk-Alman).Eğitim hayatım hep Türkiye'de geçti.Buna rağmen YÖS' e girebilir miyim? Yurt dışında... okuma zorunluluğu var mı?Devamını Oku
Mali Norkulova
Mali Norkulova
12:40 03 May 21
Merhaba ben 1 sınıf lisans yabancı öğrenciyim çalışma izni alabiliyor muyum hafta da kaç saati geçmeyecek şekilde ve... hangi işlerde çalışabilirimDevamını Oku
yasemin Öztürk
yasemin Öztürk
05:19 18 Apr 21
Selamlar Esim yabanci 2 yillik oturma izni aldi ve amerikadan emekli. Turkiyede vergisiz araba almak icin hangi... belgeler gerekli ve hangi vergilerden muaf? Cok tesekkurler cevabiniz icin.Devamını Oku
O Potyyew
O Potyyew
07:44 03 Apr 21
Merhabalar! İyi günler, Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesi, Gıda mühendisi 1.sınıf yabancı öğrencisiyim. Ben devlet... bursun dan veya Üniversite bursun dan yararlana biliyoruz mu? Hangisi iyi geleceğıni de söylerseniz efendim! Cevap verirseniz mutlu olurum.Devamını Oku
Selma Ceylan
Selma Ceylan
10:41 24 Mar 21
Çalışma izni danışmanlık firması, ne sorarsanız sorun ücretsiz cevap veriyorlar, dünyanın bir çok ülkesinde yaşadım ve... çalıştım bir çok firma ile çalıştım böyle bir firma ile ilk defa karşılaşıyorum. Soner beye ve marta hanıma ilgi ve alakaları için teşekkür ederim, profesyonellik budur.Devamını Oku
Hakan Doğan
Hakan Doğan
17:23 23 Feb 21
Merhaba eşime ikametkah izni çıkarıyorum. Elimde başvuru formu var. Başvuru formunda tek giriş vize harç bedeli... yazıyor orda fiyat yazmıyor ama bize dediler orda göç idaresinde 758 TL ücret ödeyecez bu doğrumuDevamını Oku
Sıla Zeybek
Sıla Zeybek
13:15 14 Feb 21
Merhaba , erkek arkadasım Fransız vatandasi.Vizesiz 6 aylik periyodda 3 ay kalma izni vardi .Koronadan dolayi Fransa'ya... girisler kapali.Su anda yasal olmayan bir yolla mi burda kaliyor bulunuyor.Bu bir sorun yaratir mi , ne yapmak gerekiyorDevamını Oku
Maya Atayeva
Maya Atayeva
16:54 05 Feb 21
Merhaba ben oturum izni uzatmak istiyorum. İkametim Sivas’ta ordan almıştık oturumu şimdi eşim Antalyada çalışyor biz... Sivas’a gitmeden uzatabilirmiyiz oturumu. Burda ücreti varmıdır ve ne kadar? Cevabınız için teşekkür ederimDevamını Oku
Yakup Dundar
Yakup Dundar
07:29 01 Feb 21
Merhaba, ben yabancı işçi çalıştırmak istiyorum meslek olarak ise (büyükbaş hayvan) çobanlık. Yabancı uyruklu... kisi(Afgan) hem kimliği hem de oturma izni mevcut ise ayrıca çalıştırma izni almaya gerek var mi? Çalıştırma izni almaya gerek yok ise şikayet oldugun da jandarma personeline hangi ilgili madde veya evrağı göstermem gerekiyor. Ayri ca ikamet adresi olarak köydeki diğer evimi kiracı olarak göstererek ikamet problemini halletmem mümkün mu. Şimdiden cok tesekkur ederim.Devamını Oku
Bobur Orinbekov
Bobur Orinbekov
19:51 08 Oct 20
Merhaba ben Özbekistan vatandaşiyim, şuanda turkiyadayim ve oturma iznim vardi ama zamani dolmuştu, ama süresi bitmiş... olsada oturma iznimdeki TC girildi, ve ben ameliyat oldum devlet hastanesinde, ücretli olarak tâbi ki, sonradan, bir kaç ay geçdi aradan, tekrar ameliyat olmamı söylediler, ama ben param olmadiğını soyledim hastane mudurune, sonra biz yardimcı oluruz dediler, ameliyat oldum çiktim, eve gittim, 2 hafta sonra geldim rapor almaya ameliyat olduğum hakkında ki , sonra işte eski oturma iznim deki teceyi girdilar ve borcun var dediler anlamadim odemen lazim dediler, şuanda öyle kaldım, ben şuanda ulkeme gidecem bilet alıp bir sorun çikarmi çikmazmi diye düşünüyorum lütfen bilgi verir misiniz..Devamını Oku
Nihat Heydarov
Nihat Heydarov
17:53 21 Sep 20
Merhaba benim ikamet iznim(ogrenci) ayin 27 si bitiyor ancak Turkiyedeki universitelere yuksek lisans basvurusu yaptim... ve mulakatlara falan girmem lazim o yuzden ulkede kalmam lazim daha. Ancak ikamet iznimi uzatmaya basvurursam ve randevu alirsam ulkeme donemeyecegim randevuya kadar.Istanbulda da randevular cok gec veriliyor bildiginiz gibi.Benim ozel bir izin falan ala bilme ihtimalim var mi?Veya ne yapa bilirim bu konuda ceza yememek icin.Cunki ulkeme simdi donemem cunki burda daha yapilmasi gereken islerim var.Ve onlari hall edip gitmek istiyorum.Ne yapa bilirim bu konuda?Devamını Oku
nihat hayyo
nihat hayyo
10:31 21 Sep 20
Merhaba hocamUn kimligi tasiyordum okul icin iraka geri donmem gerekiyordu bu arada ailem istanbul yasiyor emniyete... geldim kapaticam dedim gidiyorum ben dedim aldilar elimden kimligi tama dedi bir kagita imza at dedi attim kagita yazan 30 gun icin ikamet izni talebinde bulunmayanlar ve hakkinda sinir disi karari alinarak hakklarinda (0-100 tehdit kodu yurda giris yasagi) ve ikinci kagitta V-74 tehdit kodu kaldirildigi anlasilmistirSimdi ben vize alip gelebilirmiyim yani yasak yokmuDevamını Oku
YUSUF BAHÇELİ
YUSUF BAHÇELİ
19:32 16 Sep 20
Merhaba öncelikle benim bi sorum olacaktı ben Azerbaycan vatandaşıyım(Ahıska Türküyüm). 17 yaşımda Türkiye’ye... üniversite okumak için geldim 2020 yılında T.C vatandaşı oldum şu an 21 yaşındayım. 22 yaşımdan önce vatandaş olduğum için askerlik yapmam gerektiğini söylediler ne yapmam gerekiyor askerlik yapacakmiyim ?Devamını Oku
Kim Kayya
Kim Kayya
14:11 08 Aug 20
Merhabalar ben kirgizistan vatandaşiyim ve iki çocuklarim eski eşimden velayetleri bende peki,şuan 4 senelik resmi... olarak tc turk vatandaşi ile evliyim 3 aylik hamileyim ve tc kimlikli 3.5 yaşindaki ortak kizimiz var,aramiz bozuk olduģun için eşimle ayriyiz ama boşanma davamizda yok ve aile vize almam için de kocam gitmeyeni söyledi,geçen senede turistlik kisa donemli 1 yillik oturma izin almiştim ve suresi bitmişti ancak ben yurt dişindaydim tahliye uçakla gelmiştik.Goç idaresine gittiģimde bu konuyu anlattiģimda çalişma izin ve aile oturma alabileceģimi anlattilar peki eşim katilmiyorsa ,TC TURK VATANDAŞINDAN RESMI NIKAHI OLUP OLMASA BILE TC TURK VATANDAŞ ÇOCUGU VAR DIYE ALAMAZMIYIM OTURMA IZIN DIĢER IKI ÇOCUKLARIMDA EĢITIM ALMALIDIR OKULDA ....LÜTFEN BANA YARDAMCI OLUÑDevamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
Assign Corporate Consultancy
4.7
Based on 523 reviews
powered by Google
ebrar zeynep
ebrar zeynep
01:19 04 May 21
Çifte vatandaşım (Turk-Alman).Eğitim hayatım hep Türkiye'de geçti.Buna rağmen YÖS' e girebilir miyim? Yurt dışında... okuma zorunluluğu var mı?Devamını Oku
Mali Norkulova
Mali Norkulova
12:40 03 May 21
Merhaba ben 1 sınıf lisans yabancı öğrenciyim çalışma izni alabiliyor muyum hafta da kaç saati geçmeyecek şekilde ve... hangi işlerde çalışabilirimDevamını Oku
Jeanne Brochard
Jeanne Brochard
12:44 27 Apr 21
I highly recommend them! I got my residence permit done in less than a month.Marta is nice and patient and guides you... through all the processes. She even got me a driver to get me from the immigration office to the tax office back and forth. It was all done in 3h (you have to wait in line tho, there is no other way). If you don't want to waste time trying to deal with your residence permit, it definitely worth using their service!Devamını Oku
A ibn Z
A ibn Z
07:13 26 Apr 21
Hello there, very informative site.I have a question: My son will be 18 years next year, if I buy a property and get... the citizenship , can he study Medicine in Turkey free of charge as a Turkish citizen. If I am divorced do I need my ex wife's consent to get for all of my children Turkish citizenship? I am Australian.Also can you help with enrolment to an English Medium University? I heard he must learn Turkish to be able to study in Turkey.Devamını Oku
yasemin Öztürk
yasemin Öztürk
05:19 18 Apr 21
Selamlar Esim yabanci 2 yillik oturma izni aldi ve amerikadan emekli. Turkiyede vergisiz araba almak icin hangi... belgeler gerekli ve hangi vergilerden muaf? Cok tesekkurler cevabiniz icin.Devamını Oku
O Potyyew
O Potyyew
07:44 03 Apr 21
Merhabalar! İyi günler, Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesi, Gıda mühendisi 1.sınıf yabancı öğrencisiyim. Ben devlet... bursun dan veya Üniversite bursun dan yararlana biliyoruz mu? Hangisi iyi geleceğıni de söylerseniz efendim! Cevap verirseniz mutlu olurum.Devamını Oku
Selma Ceylan
Selma Ceylan
10:41 24 Mar 21
Çalışma izni danışmanlık firması, ne sorarsanız sorun ücretsiz cevap veriyorlar, dünyanın bir çok ülkesinde yaşadım ve... çalıştım bir çok firma ile çalıştım böyle bir firma ile ilk defa karşılaşıyorum. Soner beye ve marta hanıma ilgi ve alakaları için teşekkür ederim, profesyonellik budur.Devamını Oku
Hakan Doğan
Hakan Doğan
17:23 23 Feb 21
Merhaba eşime ikametkah izni çıkarıyorum. Elimde başvuru formu var. Başvuru formunda tek giriş vize harç bedeli... yazıyor orda fiyat yazmıyor ama bize dediler orda göç idaresinde 758 TL ücret ödeyecez bu doğrumuDevamını Oku
Sıla Zeybek
Sıla Zeybek
13:15 14 Feb 21
Merhaba , erkek arkadasım Fransız vatandasi.Vizesiz 6 aylik periyodda 3 ay kalma izni vardi .Koronadan dolayi Fransa'ya... girisler kapali.Su anda yasal olmayan bir yolla mi burda kaliyor bulunuyor.Bu bir sorun yaratir mi , ne yapmak gerekiyorDevamını Oku
Maya Atayeva
Maya Atayeva
16:54 05 Feb 21
Merhaba ben oturum izni uzatmak istiyorum. İkametim Sivas’ta ordan almıştık oturumu şimdi eşim Antalyada çalışyor biz... Sivas’a gitmeden uzatabilirmiyiz oturumu. Burda ücreti varmıdır ve ne kadar? Cevabınız için teşekkür ederimDevamını Oku
Yakup Dundar
Yakup Dundar
07:29 01 Feb 21
Merhaba, ben yabancı işçi çalıştırmak istiyorum meslek olarak ise (büyükbaş hayvan) çobanlık. Yabancı uyruklu... kisi(Afgan) hem kimliği hem de oturma izni mevcut ise ayrıca çalıştırma izni almaya gerek var mi? Çalıştırma izni almaya gerek yok ise şikayet oldugun da jandarma personeline hangi ilgili madde veya evrağı göstermem gerekiyor. Ayri ca ikamet adresi olarak köydeki diğer evimi kiracı olarak göstererek ikamet problemini halletmem mümkün mu. Şimdiden cok tesekkur ederim.Devamını Oku
moo Et
moo Et
07:38 06 Jan 21
Hello. Thank you for help and support and answering our questions. it is the second time that I ask a question because... I forgot the previous time. If someone want to apply for Short Term Resident Permit but the expiry date of Passport does not allow for one year, then is it possible to apply for shorter period like ten months and 120 days outside of Turkey rule still exist or not? Thank you againDevamını Oku
Moh Eti
Moh Eti
06:38 06 Jan 21
Thank you very much for answering my first question. I forgot to ask the other question that I had. If my mother... passport does not allow her to apply for short term resident permit for a year because of expiry date of her passport can she apply for ten months instead of one year? I also heard that 120 days outside of country rule is not apply anymore.Devamını Oku
Cobb Cobb
Cobb Cobb
07:20 27 Nov 20
Hi i have finally received my residence card yesterday.5 months from start to finish 🤔The problem l have now is my... surname on my card is spelt incorrect.How can l get this fixed? Will it cost me more money if so how much? Will l need to give them a new photo?I went to open a bank account and was told that my address isnot linked to my card. Why is that?How do l get my address linked to the card?Am l able to still do this while l sort out the surname mistake?I am from Australia would l be able to extend my 12 months visa if l am still here?If not, what would l need to do so l was able to extend?Your help is much appreciatedDevamını Oku
Anum Omair
Anum Omair
11:53 13 Nov 20
Hello, We are planing to apply for residence permit in turkey by investing in property, I have a question that my... husband will be the principal applicant (owner of property ) stays in abroad for 6 months in an year as he is a business person and he has to look after his business but on the other hand we (wife and 2kids) will stay in turkey and follow the protocol to get citizenship in 5 years period.1. will my husband be able to apply for citizenship of all 4 of us as the main applicant? if not?2. will I and my kids will be eligible to get citizenship, if we are eligible, will I be able to apply for his citizenship based on my citizenship status?Or what do you suggest that we should done as the aim is to get the citizenship in 5 years period for the entire family.An expert opinion will be highly appreciatedThanksDevamını Oku
Khurum Khan
Khurum Khan
13:27 09 Nov 20
I gained lots of knowledge with help of this web site it is very informative.I have some questions plz answer .1 -... What is the minimum house price to buy in order to get a residency permit?2 - we are a family of three me 46 year old my son aged 22 and daughter aged 19 . can we by one house or 3 houses to get property residency permit for all of us ?3 - How many month a person to stay in turkey per year for qualify a Turkish passport because my both adult children are studying medicine in Georgia .4 - How many years will the three of us have to wait to get citizenship?Devamını Oku
Emad Babaei
Emad Babaei
12:18 23 Oct 20
HelloIm from Iran ( I have Iranian Passport ) but I live in Budapest. I would like to study in Turkey. Do I have to... get a student visa from Turkish embassy before going to Turkey or can I just go to Turkey and register at my course and then apply for Student residence permit ?May I also ask how long does it take to get an appointment at the immigration office and then how long does it take to receive the Student residence permit ?Thank you very much for your helpBest regardsDevamını Oku
Tommy Ade
Tommy Ade
00:06 14 Oct 20
Hello,I am a Nigerian citizen, and I would like to apply for the tourist residence permit. I read that in Antalya the... residence permit is provided in a month or less sometimes.1. Is it possible to apply for the residence permit in Antalya and then move to Istanbul after receiving the residence permit?2. In that case, will my application be accepted if I have a rental contract for just 1 month as I plan on moving to Istanbul and rent another apartment there?3. During the time my application will be processing, can I open a bank account, deposit money in it, and make transactions?I would appreciate if you could shed some light on these matters.Warm regards,Devamını Oku
Bobur Orinbekov
Bobur Orinbekov
19:51 08 Oct 20
Merhaba ben Özbekistan vatandaşiyim, şuanda turkiyadayim ve oturma iznim vardi ama zamani dolmuştu, ama süresi bitmiş... olsada oturma iznimdeki TC girildi, ve ben ameliyat oldum devlet hastanesinde, ücretli olarak tâbi ki, sonradan, bir kaç ay geçdi aradan, tekrar ameliyat olmamı söylediler, ama ben param olmadiğını soyledim hastane mudurune, sonra biz yardimcı oluruz dediler, ameliyat oldum çiktim, eve gittim, 2 hafta sonra geldim rapor almaya ameliyat olduğum hakkında ki , sonra işte eski oturma iznim deki teceyi girdilar ve borcun var dediler anlamadim odemen lazim dediler, şuanda öyle kaldım, ben şuanda ulkeme gidecem bilet alıp bir sorun çikarmi çikmazmi diye düşünüyorum lütfen bilgi verir misiniz..Devamını Oku
Nihat Heydarov
Nihat Heydarov
17:53 21 Sep 20
Merhaba benim ikamet iznim(ogrenci) ayin 27 si bitiyor ancak Turkiyedeki universitelere yuksek lisans basvurusu yaptim... ve mulakatlara falan girmem lazim o yuzden ulkede kalmam lazim daha. Ancak ikamet iznimi uzatmaya basvurursam ve randevu alirsam ulkeme donemeyecegim randevuya kadar.Istanbulda da randevular cok gec veriliyor bildiginiz gibi.Benim ozel bir izin falan ala bilme ihtimalim var mi?Veya ne yapa bilirim bu konuda ceza yememek icin.Cunki ulkeme simdi donemem cunki burda daha yapilmasi gereken islerim var.Ve onlari hall edip gitmek istiyorum.Ne yapa bilirim bu konuda?Devamını Oku
nihat hayyo
nihat hayyo
10:31 21 Sep 20
Merhaba hocamUn kimligi tasiyordum okul icin iraka geri donmem gerekiyordu bu arada ailem istanbul yasiyor emniyete... geldim kapaticam dedim gidiyorum ben dedim aldilar elimden kimligi tama dedi bir kagita imza at dedi attim kagita yazan 30 gun icin ikamet izni talebinde bulunmayanlar ve hakkinda sinir disi karari alinarak hakklarinda (0-100 tehdit kodu yurda giris yasagi) ve ikinci kagitta V-74 tehdit kodu kaldirildigi anlasilmistirSimdi ben vize alip gelebilirmiyim yani yasak yokmuDevamını Oku
YUSUF BAHÇELİ
YUSUF BAHÇELİ
19:32 16 Sep 20
Merhaba öncelikle benim bi sorum olacaktı ben Azerbaycan vatandaşıyım(Ahıska Türküyüm). 17 yaşımda Türkiye’ye... üniversite okumak için geldim 2020 yılında T.C vatandaşı oldum şu an 21 yaşındayım. 22 yaşımdan önce vatandaş olduğum için askerlik yapmam gerektiğini söylediler ne yapmam gerekiyor askerlik yapacakmiyim ?Devamını Oku
Kim Kayya
Kim Kayya
14:11 08 Aug 20
Merhabalar ben kirgizistan vatandaşiyim ve iki çocuklarim eski eşimden velayetleri bende peki,şuan 4 senelik resmi... olarak tc turk vatandaşi ile evliyim 3 aylik hamileyim ve tc kimlikli 3.5 yaşindaki ortak kizimiz var,aramiz bozuk olduģun için eşimle ayriyiz ama boşanma davamizda yok ve aile vize almam için de kocam gitmeyeni söyledi,geçen senede turistlik kisa donemli 1 yillik oturma izin almiştim ve suresi bitmişti ancak ben yurt dişindaydim tahliye uçakla gelmiştik.Goç idaresine gittiģimde bu konuyu anlattiģimda çalişma izin ve aile oturma alabileceģimi anlattilar peki eşim katilmiyorsa ,TC TURK VATANDAŞINDAN RESMI NIKAHI OLUP OLMASA BILE TC TURK VATANDAŞ ÇOCUGU VAR DIYE ALAMAZMIYIM OTURMA IZIN DIĢER IKI ÇOCUKLARIMDA EĢITIM ALMALIDIR OKULDA ....LÜTFEN BANA YARDAMCI OLUÑDevamını Oku
Tatiana Miroshchenkova
Tatiana Miroshchenkova
15:32 12 Jun 17
Очень благодарна Людмиле за помощь. Все было сделано за пару часов. Обязательно обращусь в следующем году
Tea Bosikova
Tea Bosikova
13:18 07 Jun 17
Спасибо большое за их работу! Все сделали без проблем.
Baghdady İpl
Baghdady İpl
18:04 03 Jun 17
شركة متميزة للحصول على تصريح العمل في تركيا
Baghdad Shpo
Baghdad Shpo
18:02 03 Jun 17
حصلنا على اذن الاقامة في اسطنبول بهذه الشركة .. انصحكم به
Halil Aldola
Halil Aldola
16:24 28 May 17
حصلت على تصريح اقامة .. شركة جيدة
rihab Ismail
rihab Ismail
18:25 24 May 17
خدمة استشارية للمستثمرين الاجانب .. شكرا لكم في مساعدتي في افتتاح مكتب .. خدمة جيدة
Rakan Abd
Rakan Abd
19:26 22 May 17
انصح به في الحصول على الجنسية التركية . شركة متميزة
Sofiya Kai
Sofiya Kai
08:39 10 May 17
Добрый день. Сделала страховку в Sompo Japan Sigorta на 2 года. Цена хорошая. Проблем никаких. Доставка на 2 день. Всем... советую. Спасибо Людмиле. В следующий раз буду обращаться снова.Devamını Oku
Aynur Moonlight
Aynur Moonlight
10:47 13 Apr 17
Спасибо большое ребятам за их работу! Получила рабочую визу за 2 недели, все сделали быстро, без проблем.
Falberg Olga
Falberg Olga
18:14 09 Mar 17
Эта фирма помогла сделать правильно рабочую визу! Спасибо большое! Вы лучшие..
Diğer Değerlendirmeler
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x