İletişim

444 7 284 

1.575 yorum

 • Betül

  Merhaba. Bildiğim kadarıyla Türkiyede çalışma iznine başvurabilmek için en az altı ay ikamet izni almış olmak gerekiyor. Altı aylık oturma izni almış olan yabancı yakınım var. İznin dolmasına bir ay var. Şimdi Türkiye’den çıkıp bir kaç ay sonra vizeyle dönerse bir iş bulduğu taktirde Türkiye’den çalışma iznine başvurabilir mi? Teşekkürler…

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, en az altı aylık alınmış ve süresi bitmemiş oturma izinleri ile çalışma iznine başvuru yapılabilir, sizin dediğiniz şekilde çalışma izni alınamaz.

 • Özgür

  Merhabalar,
  2-3 Sorum olacak…
  Almanya’da 1991 yılında doğdum. Doğumla Türk vatandaşı idim. Sonra 1994 yılında çifte vatandaşlı kazandım. YÖS(Yabancı Uyruklu Üniversite Sınavı) için 2009 yılında alman vatandaşlığına geçerek mavi kart alıp şu an sadece alman vatandaşı olarak öğrenimime devam ediyorum.
  1.Tekrar çifte vatandaşlığa geçersem öğrenimime devam edebilirmiyim?
  2. Mavi kartlı olduğum ve 26 yaşını geçtiğim için genel sağlık sigortasından yararlanamıyorum şu an, mavi kartlı halimle ve öğrenci olarak ne tür sağlık sigortasına başvurmalıyım?
  3. Çifte vatandaşlığa geçersem genel sağlık sigortasından yararlanabilirmiyim ve de askerlik durumu ne olur bu durumda?
  Cevaplayabilirseniz minnettar olurum teşekkürler…

 • olcay

  merhaba şimdiden cevabınız için teşekkür ederim
  eşim şuan da antalyada 7 aydır otelde çalışıyor çalışma izni mart 2020kadar süresi var ama sezon bittiği için 1 ay sonra otel kapanacak
  bu durumda çalışma izni iptal olacak: benim sorum biz başka bir otelde çalışma izinli iş bulduk şu an çalıştığı otel taransfer için uğraşmayacak gibi gözükmüyor
  kendi memleketine gidip orda yurtdışı çalışma izni başvurusu yapmak istemiyoruz uzak çünkü türkiyeden gitmeden veya çıkış giriş yapıp oturma izni alabilirmiyiz
  oturma izni alınca hemen yurt içi çalışma izni başvurusu yapılacak.

 • hamit karpuz

  Merhaba: Türkiyede firma sahibi olan % 100 şirket sahibine işveren çalışma izni belgesi için mart ayında müracaat ettik. başvurumuz reddedildi. 9. ayda tekrar müracaat ettik. yine red edildi. itiraz hakkımız açık şekilde başvuru bekliyor. bu konuda yardım talep ediyoruz.

 • ONUR

  merhaba iş bulmadan çalışma izni alabilirmiyim

 • Giray

  Merhaba,
  Yaklaşık üç ay önce yabancı uyruklu eşimle nikah yaptık. İl göç müd. Aile ikamet izni için randevumu aldım. Fakat aklıma takılan bir konu var,acaba yabancı uyruklu eşimin adli sicil kaydı isteniyor mu ? Cevaplarsanız çok memnun olurum.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Başvuru sırasında Türk vatandaşının Adli Sicil Belgesi talep edilmektedir. Yabancılar için bu belge istenmemektedir.

 • Gül Eralieva

  İyi günler,
  Çalışma izni bitmeden, taşınmaza istinaden yeni oturma iznine başvuru yapılabilir mi?

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Konu hakkında danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz 444 7 284 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 • Gulnura Tok

  İyi günler,
  Taşınmazım var, buna istinaden ailemdeki 4 kişi bir anda oturma iznine başvurabilir mi?
  Yoksa önce tapuda yazılan kişiye yani bana, daha sonra ailemdeki şahıslara mı alınır?

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Türkiye’de taşınmaz malı bulunanlar Kısa Dönem İkamet İzni’ne başvuru yapabilmektedirler. Ailenizin taşınmazdan kaynaklanan bir başvuru yapması mümkün olmayacaktır. Turizm amaçlı kısa dönem ikamet iznine başvuru yapabilirler. Bu konuda danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz 444 7 284 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

   • App

    Merhaba 5 yıldızlı otelde çalişiyorum onlar istedikleri halde beni vatandaşlığa yane beni 1-2 sene içinde vatamdaş yapabilirlermi? Teşeküller

    • Ata Kurumsal

     Merhaba,
     Oturma – çalışma izni ve istisnai vatandaşlık kazanma (yatırım yoluyla) konularında danışmanlık hizmetimiz vardır. Kanunda belirtilen diğer vatandaşlık kazanma yolları hakkında ilgili makamlarla görüşmeniz gerekmektedir.

 • ibrahim

  merhaba ben vatandaslika basvuru yaptim tasinmaz mal uzerinden.
  acaba turk vatandasi olduktan sonra simdiki evi satabilirmiyim baska birini almak icin? yoksa 3 sene beklemem gerekiyor

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, hayır satın alınan taşınmaz 3 yıl satılamaz şerhi ile tapu kayıtlarına işlenmektedir. Çok acil bir ihtiyaçtan dolayı evinizi satabilirsiniz fakat Türk vatandaşlığınız iptal edilir.

 • Tolga

  Merhaba, Fransada öğrenci ve Fransiz olan arkadaşım eğitim süresi ile sınırlı stajını Turkiyede yapmak istiyor. Bunu yapabilmek için özel bir başvuru gerekiyormu ? Teşekkür ederim

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Konu ile ilgili arkadaşınızın kendisine en yakın Türk Konsolosluğundan bilgi almasını tavsiye ederiz. Bizler oturma – çalışma izinleri ve istisnai vatandaşlık kazanma konularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 • Elvin

  Iyi gunler Turkiyede izinisiz calisip deport olan kisi ceza suresi bitmeden vize alabilirmi ?

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Konu hakkında bilgi alabilmek için yabancının ikamet ettiği ülkedeki en yakın Türk Konsolosluğu ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 • Shafi

  iş vizesi almayı düşünüyorum, bunun için gerekli belgeler nelerdir ve nereye teslim edilmeli? baktığım her sitede farklı cevaplar görüyorum…

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Yabancılar kendi adlarına çalışma izni alamazlar, eğer bir yabancı olarak Türkiye’de çalışmayı düşünüyorsanız çalışma izni için gerekli müracaatları işvereniniz yapabilir. İş vizesi konusunda, eğer yurt dışındaysanız size en yakın Türk konsolosluğundan bilgi almanızı tavsiye ederiz. Oturma ve çalışma izinleri, istisnai vatandaşlık kazanma konularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 • Nalan Güler

  İyi günler İstanbulda bir arazi alma durumum var.Çift vatandaşıyım (Bulgaristan). Otel inşatı yapıp işletmek istiyorum.Devlet desteği alabilirmiyim ve nasıl?
  Teşekkürler

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Oturma ve çalışma izni, istisnai vatandaşlık kazanma konularında uzman destek sağlayabiliyoruz. Konu hakkında ilgili makamdan bilgi edinmenizi rica ederiz.

 • Kemal

  Merhaba, Eşim Rusya federasyonu vatandaşı ve 13 Eylül itibari ile 2 yıllık aile ikamet izni süresi doldu ve maalesef uzatma başvuru süresini kaçırdık ve üzerinden 20 günü aşkın bir süre geçti. Bu durumda ne yapmalıyız? Bu durumda yaptırım ve ceza nedir? Maalesef 157 yabancılar iletişim hattından pek bilgi alamadık. Konu hakkında aydınlatma yapabilirseniz sevinirim.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Uzatma başvuruları, ikamet izni süresinin dolmasına altmış gün kalmasından itibaren ve her koşulda ikamet izni süresi dolmadan önce yapılmalıdır. Eşinizin durumunda ülkeden çıkıp tekrar giriş yapması gerekecektir. Ancak ülkeden çıkmadan işlem yapılıp yapılamayacağını eşinizin kayıtlı olduğu Göç İdaresi ile bizzat görüşmenizi tavsiye ederiz.

 • Nursahat

  Merhaba ben turkmenistanliyim kaçak oldum deport ettiler 5sene oldu şimdi eğer 5sene 90 gün giremezsin diyorlar 90 gün beklemek zorundamiyim yoksa direk gitsem geri gonderirlermi lutfen yardımcı olun bana tam 5sene oldu girebilirmiyim turkiye ye

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Oturma ve çalışma izinleri, istisnai vatandaşlık kazanma konusunda danışmanlık hizmetlerimiz vardır. Konu hakkında size en yakın Türk Konsolosluğu ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 • Nasim

  Merhaba
  Pardon Ben turkiyde fazla kaldim için 2 sene yasak girişim var, ama diport olmadim sadece yasak girişim var…
  Benim nişanlım turkiyeli, biz başka ulkde istiyoruz evlilik yapalım, peki resmi evililik yaptık tan sonra ,ben türkiye giriş yapabiliyorum, nasil aile oturma izini alacağım
  Teşekkürler

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Türkiye’ye giriş yasağınız olduğu için nasıl bir işlem yapmanız gerektiği konusunda size en yakın Türk Konsolosluğundan bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 • ceyhun

  Merhabalar
  Yabancı yatırımcılar Türkiyede Yabancı Yatırım PASAPORTU yani Yabancı iş kimliği nasıl alır.
  Göçler idaresinde bütün işlemleri halledebilirmi.
  Bu işlemler için danışmanlık hizmeti veriyormusunuz.
  CEYHUN KARA
  kara@nimecgroup.com

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Konu hakkında danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz 444 7 284 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 • Tarık

  Merhaba

  ABD de bir yazılım şirketi olan kuzenim İstanbul’da bir yer açmak istiyor. burada çalışanlar sadece ABD’deki merkez şirket adına yazılım yapacaklar. yani Türkiye’de hiçbir ticari faaliyetleri olmayacak. maaşlarını direkt ABD’den alacaklar. bunun için bir danışmanlık şirketi bize şube açmalarını tavsiye etti. sebebi şube olursa çalışanlar gelir vergisinden muaf olur dendi. doğru mudur?

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Yabancıların vergi mükellefiyeti konusunda ilgili kurumla temas etmenizi tavsiye ederiz. Oturma ve çalışma izinleri ve istisnai vatandaşlık kazanma konusunda danışmanlık vermekteyiz.

 • haşim atalay

  merhabalar arkadaş pasaportunu türkiyede aldı dövüş sporundan lisans alacak onun için oturum izni gerekli nasıl bir yol izlemeliyiz pasaportun 2023 e kadar süresi var

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Öncelikle dövüş sporundan lisans almak için sahip olması gereken özel bir vize veya oturma izni olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederiz. Arkadaşınız halihazırda Türkiye’de yasal olarak bulunuyorsa ikamet izni işlemlerini Göç İdaresi aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu konuda sizlere danışmanlık hizmeti vermemizi isterseniz 444 7 284 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 • vahid

  merhaba efendim,
  kolay gelsin , bir sorum vardı . ikamet izni başvuru formunu doldurmak için yabancı kişinin türkıyede olması gerekiyormu ? yani yabancı kişi turkiyede olmadan başvuru yapıla bilirmi ? yardımınız için teşekkür ederim

  • Ata Kurumsal

   Merhaba,
   Başvuru formunu doldurmak için yabancının Türkiye’de olmasına gerek bulunmaz ancak ikamet izni başvurularının yabancı tarafından bizzat yapılması esastır. Bu başvurular, yabancının yasal temsilcisi veya vekâletnameye haiz avukatı aracılığıyla da yapılabilir.

Bir cevap yazın