İletişim

444 7 284 

1.312 yorum

 • yusuf kurt

  sizinle ortak iş yapmak isterim 15 yıldır kuwaıt te kaldım 4 yanacı dilim var arapça ingilizce tagalog filipince macedonca size filipinler den coçuk bakıcıları tahsilli dadı ve hasta bakıcıları masaj da uzman kadro hotellere haşçı garson çok yetenekli eleman temin ederim…..sizinle çalışmaktan gurur duyarım.

 • Sahar Hasheminia

  Merhaba, ben iran uyrukluyum ve iki senedir özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaktayim fakat ocak ayında bir devlet üniversitesinde çalışmaya hak kazandım. Devlet üniversitesinden çalışma iznim için evraklarımı YÖK e göndermek için istediler. Bu arada bana istifa etme dediler ve yök den onay aldıkdan sonra istifa etmemi isteyeceklerini belirtiler. Bu surecin yaklaşık 3 ay süreceğini dediler fakat 5 ay geçti ve hiç haber olmadı ve sonunda benim sıkıştırmalarımdan sonra yök tarafından benim şimdiki işimde son iş günümü belirtecek bi belge istediler ki onun içinde benim istifa etmem gerekti. Ben bu belgeği almaya uğraşırken yök den reddetiklerini söylediler. Ve yök red etme sebebinide açıklamamış. Sizden ricam şu ki eğer sebebini tahmin ediypsanız ya hatta biliyorsanız benim ile paylaşın. Çünki ben onlardan bidaha benim çalışmaz iznim için başvurmakarını istedim ve red edilme sebebini bilmem bu yolda bana çok yardımcı olacak. Bide acaba red edilme sebebi onlar benim başvurumu yaparken benim çalışıyor olmam olabilirmi? Ve normalde 9 hafta süten bi surec benim için nerdeyse 6 ay sürdü.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, YÖK kanalı ile alınan çalışma izinleri hakkında bilgimiz ve hizmetimiz olmadığı için maalesef sorunuza cevap veremiyoruz.

 • Muammer

  Merhaba benim Kırım da bir arkadaşım var.Kendisi buraya turistik amaçlı gelmek istiyor. Ben ona davetiye göndermem gerekli mi? Ayrıca buraya geldiğinde vizesiz en çok kaç gün kalabilir.? Bunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler ederim.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, Rus pasaportlu kırım vatandaşlarının Türkiye gelmesi için vizeye ihtiyacı yoktur, 90 gün Türkiye’de kalabilirler.

 • kazım

  Merhaba, Deport yiyen bir bayan ile yurt dışında evlilik yapılırsa deportu ortadan kalkar mı ülkeye girebilir mi yoksa beklemesi mi lazım

 • parisa

  merhaba
  4 haftadı bu mesajı görüyorum:
  Genel Olarak Türk Vatandaşlığının Kazanılması başvurunuz Karar Makamına sunulacak olan listeye dahil edilmiştir.
  bundan onraki aşamalar nedir?ne nekadar surur sizce? :-(((

 • neda

  Merhaba ıyı guner ben dış hekımlığı uzamnığı bırtırı sem türkıye de her hangı bır unıversıtede . yabancı uyruklu odumdan dolayı çalışamam mı?

 • Kadir Yılmaz

  Yabancı uyruklu ve yurtdışında yaşayan bir kişi adına limited şirket kurup, online dil eğitimi, öğrencilerin lokasyonunda bire bir ya da küçük grup eğitimleri, yabancılara Türkiye’deki üniversitelerle ilgili danışmanlık eğitimi, dil öğretmenlerinin eğitimlerine yönelik workshop niteliğinde eğitimler vermek istiyoruz.
  Okul açmadan bu hizmetlerin verilmesi yasadaki yabancıların eğitim kurumu açamaması kuralına takılır mı? Takılmaması için şirket ana sözleşmesini buna göre düzenleyebilir misiniz?
  Bu konuda görüşünüzü aldıktan sonra ziyaretinize gelmek isterim.
  Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Selamlar,
  Kadir

 • Orsan

  Merhaba. Ege universitesinde ogrenciyken ikinci universite olarak anadolu aofde onlisans turizm bolumune kayd oldum. Azerbaycan vatandasiyim. Su anda Ege universitesinde ogrenci degilim. Anadolu Aofde zorunlu 45 is gunh stajim var. Staji sadece Turkiye icinde yapmak zorundayim. Yabanci uyruklu olarak bu staji nasil yapa bilirim ? Ogrenci ikametim yok ( 90 gunluk turistik vize ile Turkiyeye gele bilirim )

 • Mohamed ALI

  Merhaba Ben Sudanlıyım. Yazılımcı olarak ben’ çalıştırmak isteyen bir firma var. Yazılımcılara çalışma izni alınabilir mi?
  Kısa dönem ikamet iznim var.

 • VUGAR GURBANOV

  Merhaba.
  29 Mayıs tarihinde size (bilgi@atakurumsal.com) bir mail yolladım ama henüz hiç bir yanıt gelmedi. Yazdığım konuyla ilgili yardımcı ola bilir misiniz?

  Merhaba. İsmim Vugar Gurbanov. 1988 Azerbaycan doğumluyum. Azerbaycan Tıp Üniveristesi Diş hekimliği fakültesi mezunuyum. 2011 senesinde Bakü’de yüksek lisans eğitimini tamamladım. Aynı zamanda 2011 ve 2013 senelerinde sırası ile Başkent üniversitesi ve Marmara üniversitesinde Çene cerrahisi Anabilim Dalı’da 3er aylık eğitim gördüm. 6 yılı aşkındır ki İstanbul’da ikamet ediyorum. Fakat onun ilk 3,5 yılını 1er senelik turistik, kısa dönem ikametle oturma iznini aldım. 2,5 yıldır bir özel şirkette bilgi işlem sorumlusu olarak çalışmaktayım. Çalışma iznim ve oturma iznim var. 3.defa ve 3yillik çalışma izni almak için uzatma başvurusu yaptım. 3 aydır TC. vatandaşı ile evliyim. Azerbaycan’da öğrenciyken 2 bilimsel araştırma yaptım fakülte ve üniversite birinciliğim var. Şu an bir patent için üzerinde çalıştığım projem ve diş hekimliği alanında yazmaya başladığım kitabım var. Bilim adamı değilim fakat ağız cerrahisi ve estetik diş hekimliği alanında kendimi çok geliştirdim. Ancak ne yazık ki vatandaş olamadığım için kendi mesleğimi icra edemiyorum. Diş hekimliği yabancılara yasak meslekler listesinde. Türkiye’yi seviyorum, Türkçe dil bilgisi ve Türk tarihine yeterince vakıfım. Ve yine ne yazık ki, Türkiye vatandaşı olmak için yeteri süreye sahip değilim. Bu konuda bana yardımcı ola bilir misiniz? Sahip olduğum özellikler bir istisnayi vatandaşlık başvurusu için geçerli ola bilir mi?

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, Maalesef ki Türk vatandaşlığı için kriterler bellidir, bu kriterlerin haricinde herhangi bir yabancının Türk vatandaşı olmasına imkan veren bir durum söz konusu değildir.

 • deniz çağlar

  merhaba, maliyeye kayıtlı vergi mükellef olan kendi işyerini açmış suriyeli göçmen için çalışma izni almak istiyoruz. nasıl yapabiliriz sizden cevap bekliyoruz.
  iyi çalışmalar.

 • mohammad

  Merhaba bir sorum vardı, şuan öğrenciyim ve bir dernekten burs almaya düşünüyorum peki eğer ben bir dernekten burs alsam daha sonra Türk vatandaşlık için başvurabilir miyim acaba yani herhangi bir sıkıntı çıkma ihtimali var mı, çok teşekkür ederim.

  • Ata Kurumsal

   Merhaba, eğitimi esnasında burs almış yabancıların Türk vatandaşlığına geçişte herhangi bir yükümlülüğü yoktur. Burs almış yabancılar diğer şartları sağlamaları halinde Türk vatandaşı olabilirler.

 • salih balık

  Merhaba, daha önce ikamet iznim vardı uzatma başvurusu yaptım ancak uzatma olmadı. bende türkiyede kaldım ancak deport yedim sürem bitince tekrar türkiyeye gelip başvuru yaptım o da reddedildi şu an kaçak durumdayım çıkarsam 2. kez deport yicem . Bana 1 sene türkiyede kal tekrar başvur denildi ne yapmam gerekli ?

Bir cevap yazın